Wiadomości z Piekar Śląskich

Chwalebne Misterium Męki Pańskiej 2024 w Piekarach Śląskich

  • Dodano: 2024-03-22 14:00

Parafia imienia NMP i św. Bartłomieja w Piekarach Śląskich organizuje Chwalebne Misterium Męki Pańskiej na piekarskiej Kalwarii. W roku 2024 odbędą się obchody Niedzieli Palmowej, Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku. Odegrane zostanie plenerowe przedstawienie wjazdu Jezusa do Jerozolimy.
 

Harmonogram wydarzeń

  • Niedziela Palmowa24 marca godz. 9.30 – wjazd Jezusa do Jerozolimy, procesja z palmami do Bazyliki
  • Wielki Czwartek i Wielki Piątek, 28 i 29 marca wydarzenie ustanowienia Eucharystii, pojmaniu, uwięzieniu, a następnie w sądzie, męce i śmierci Pana Jezusa. Misterium w te dni rozpoczyna się o godzinie 9:00 w Bazylice Piekarskiej.

Wielka tradycja

Chwalebne Misterium Męki Pańskiej odgrywane na naszej Śląskiej Jerozolimie jest ogromnym przedsięwzięciem nie tylko artystycznym, ale i logistycznym. W tym wielkim dziele zaangażowanych jest blisko sto dwadzieścia osób, aktorów, osób z zaplecza scenograficznego, technicznego i organizacyjnego. Misterium to nie tylko przeżycie artystyczne, ale przede wszystkim przeżycie duchowe.
 
Misterium Męki odbywa się pod honorowym patronatem Arcybiskupa Metropolity Katowickiego ks. Adriana Galbasa i Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sławy Umińskiej-Kajdan.

Chwalebne Misterium Męki Pańskiej 2024 w Piekarach Śląskich

Weronika MyszkaWeronika Myszka
Źródło: UM Piekary Śl./ fot. M. Lubecka, materiały organizatora

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również