Wiadomości z Piekar Śląskich

Co robić podczas wakacji w Piekarach Śląskich?

  • Dodano: 2020-07-20 06:00, aktualizacja: 2020-07-28 12:56

Wakacje trwają. Najmłodsi mieszkańcy miasta mają do dyspozycji kilka różnych propozycji, z których mogą korzystać w tym czasie. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Co w tym czasie przygotowały instytucje działające na terenie miasta?

  1. Dzielnicowy Dom Kultury, w ramach organizowanej przez siebie akcji "Wakacje z DDK", proponuje młodym mieszkańcom miasta udział w zajęciach plastycznych (konstruowanie budowli ze słomek, malowanie, rysowanie) oraz inne, ciekawe aktywności. Dotąd dzieci miały okazję m.in. zwiedzić schron bojowy.
  2. Miejska Biblioteka Publiczna z uwagi na obostrzenia sanitarne oraz prowadzony remont prowadzi działalność w sieci. Proponuje udział w konkursie instagramowym, o czym informowaliśmy w artykule Nowy konkurs piekarskiej biblioteki.
  3. Wszyscy spragnieni aktywności na świeżym powietrzu mogą też skorzystać z oferty Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich. Zajęcia dla chętnych prowadzone są w ramach akcji "Lato z MOSiR-em". Każdy, niezależnie od wieku, znajdzie coś dla siebie.
  4. Warto przy tej okazji przypomnieć, że 16 lipca otwarty został basen plenerowy. Miasto zaprasza chętnych do korzystania z propozycji przygotowanych przez miejskie instytucje kultury. Zaprasza też na seanse do kina “Zacisze”, które już niebawem rozpocznie realizację ciekawego projektu.
  5. UM przypomina też o kinie letnim MDK2. Zapowiedzi kolejnych seansów i wszystkie najważniejsze informacje opisano w mediach społecznościowych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również