Wiadomości z Piekar Śląskich

Czy wiesz, że piekarska Policja ma w budynku AED?

  • Dodano: 2023-04-11 06:30, aktualizacja: 2023-04-10 20:12

Pamiętajmy, że w Komendzie Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich jest AED, czyli automatyczny defibrylator zewnętrzny. Wykorzystanie tego urządzenia zwiększa szanse na przeżycie ratowanych osób. W Sprzęt wyposażone są wszystkie jednostki śląskiej Policji.

Bezpieczne Piekary

W Komendzie Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich urządzenie nie przypadkowo zostało umieszczone na parterze budynku komendy w pobliżu pomieszczenia służby dyżurnej – miejsca obsługi interesantów. To tutaj policjanci pełnią służbę przez całą dobę, dlatego w przypadku gdy na terenie jednostki Policji lub w jej pobliżu dojdzie do nagłego zatrzymania krążenia, AED będzie łatwo dostępne. Ponadto umieszczono na budynku tabliczki informacyjne o umiejscowieniu sprzętu.

Wyposażając w 2021 roku wszystkie komendy miejskie i powiatowe garnizonu śląskiego w defibrylatory, śląscy policjanci realizują rekomendacje w zakresie Programu Powszechnego Dostępu do Defibrylacji (Public Access Defibrillation Program). Są to działania mające na celu zwiększenie dostępności AED w miejscach publicznych. Takie rozmieszczenie urządzeń wpływa na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa interesantów przebywających w komendach, ale również pracowników cywilnych i policjantów pełniących w nich służbę. Im większa ilość defibrylatorów w przestrzeni publicznej, tym mniej dramatycznych akcji ratunkowych zakończonych niepowodzeniem.

Zakup urządzeń to wynik inicjatywy Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samodzielnego Związku Zawodowego Policjantów Województwa Śląskiego oraz współpracy Wydziału Zaopatrzenia i Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Środki na zakup defibrylatorów zostały pozyskane z Funduszu Prewencyjnego PZU.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również