Piekary Śląskie - portal miejski PiekarySlaskie.com.pl

Wiadomości z Piekar Śląskich

Dogonić XXI wiek – rewolucja w biliotece

  • Dodano: 2013-01-17 14:00

Stało się, Miejska Biblioteka w Piekarach stałą się zinformatyzowaną placówką, od 9 stycznia nie ma już w obiegu papierowych kart bibliotecznych.

Zastąpione zostały kartami z kodem kreskowym, natomiast dane o wypożyczonej książce trafiają do systemu komputerowego, dzięki czemu można kontrolować jej obieg i uniknąć nadmiernych przetrzymań. Koszt projektu wyniósł 288,5 tys. zł i został w 85% pokryty ze środków unijnych.

Wprowadzenie Zintegrowanego Systemu Obsługi Bibliotecznej w Miejskiej Bibliotece to swego rodzaju mała rewolucja, zeskanowane dane usprawnią obieg informacji. Niedawno podczas finału konkursu "O Złotą Stalówkę Prezydenta Miasta Piekary Śląskie" nową kartę biblioteczną numerem 1 odebrał Pan Prezydent Stanisław Korfanty. Karta z kodem kreskowym to tylko oczywiści tylko cześć z udogodnień, najdalej z początkiem lutego, będzie można zamawiać książki przez internet. Każdy z czytelników będzie mógł bez ruszania się domu, poprzez zalogowanie się na swoje konto, wyszukać sobie książkę, sprawdzić jej dostępność, termin oddania trzymanych przez siebie książek lub dokonać ich prolongaty.

Najnowsze informacje z Piekar Śląskich w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Następna informacja

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.