Wiadomości z Piekar Śląskich

Działania "Motocykl" w Piekarach Śląskich

  • Dodano: 2021-07-23 09:45, aktualizacja: 2021-07-27 09:46

Już w najbliższą niedzielę policjanci z piekarskiej drogówki wezmą udział w działaniach pn. "Motocykl".

Celem działań jest ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów, którzy niejednokrotnie poruszając się po drogach robią to w sposób niebezpieczny dla siebie i pozostałych uczestników ruchu.

Niestety sezon motocyklowy charakteryzuje się wzrostem liczby zabitych i rannych motocyklistów

W przeważającej większości zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów, to właśnie oni są sprawcami tych zdarzeń. Wśród miłośników motocykli, którzy preferują właśnie taki sposób przemieszczania się, jest wielu pasjonatów, dla których jazda na motocyklu to nie tylko pasja ale swego rodzaju sposób na życie. Takie osoby z reguły jeżdżą zgodnie z przepisami ruchu drogowego, nie powodując zagrożenia dla siebie i innych użytkowników drogi. Niestety policjanci obserwują również takie osoby, które nigdy nie powinny wsiadać na motocykl, gdyż ich niebezpieczne zachowanie na drodze świadczy o tym, że nie dorośli oni do prowadzenia motocykla.

W celu ograniczenia wykroczeń popełnionych przez nierozsądnych motocyklistów, a tym samym w celu poprawy bezpieczeństwa ich samych jak i innych użytkowników drogi, policjanci z piekarskiej drogówki w niedzielę wezmą udział w działaniach pn. „Motocykl”.

Mundurowi zwrócą uwagę na sposób przemieszczania się motocyklistów, sprawdzą stan techniczny pojazdów, a także w ramach rozmów profilaktycznych przypomną o podstawowych zasadach panujących na drogach.

Szkolenie z zaawansowanych technik jazdy motocyklem

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również