Wiadomości z Piekar Śląskich

Działania "trzeźwość" na piekarskich drogach. Jakie są statystyki?

  • Dodano: 2023-02-15 06:30, aktualizacja: 2023-02-14 22:19

Policjanci piekarskiej drogówki wczoraj rano prowadzili działania pod kryptonimem "TRZEŹWOŚĆ". Celem działań jest eliminacja z ruchu nietrzeźwych kierujących i poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

"Trzeźwość" w Piekarach Śląskich

Wczoraj rano piekarscy policjanci prowadzili kolejną akcję "trzeźwość" skierowaną przeciwko nietrzeźwym kierującym. Działania te mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu. Podczas działań mundurowi korzystali z nowych alkomatów, które otrzymali dzięki współpracy piekarskiej jednostki z Urzędem Miasta w Piekrach Śląskich

Kierowcy pojazdów na tzw. "podwójnym gazie" wciąż stanowią zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. W 2022 r. na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich policjanci przeprowadzili 51439 badań ujawniając 137 kierowców, którzy prowadzili pojazdy po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia. Wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym, oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie niższej niż 5 000 złotych. Kolejną dolegliwością jest wyznaczana przez sąd kara grzywny czy podanie wyroku do publicznej wiadomości. Zatrzymywane prawo jazdy w wielu przypadkach wiąże się z również z utratą pracy. Ponadto sprawcy nie mogą liczyć na wypłatę odszkodowania przez ubezpieczyciela z tytułu OC, w razie uczestniczenia w zdarzeniu drogowym. - czytamy na stronie KMP.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również