Wiadomości z Piekar Śląskich

Ferie zimowe na terenie miasta

  • Dodano: 2022-02-16 07:00, aktualizacja: 2022-02-15 19:43

Młodzi piekarzanie korzystają z propozycji przygotowanych dla nich przez instytucje kulturalne.

Biorą udział w warsztatach plastycznych, zajęciach ruchowych i wycieczkach. Uczą się przy tym najważniejszych zasad bezpieczeństwa. Wiedzę przekazują podczas pogadanek strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piekarach Śląskich oraz mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich.

Przebieg ferii

Pierwszego dnia dzieci uczestniczyły w warsztatach pod nazwą “Wirujące farby” organizowanych przez Dzielnicowy Dom Kultury. W czasie ich trwania przygotowywały malunki przy pomocy farb i specjalnej wirówki. Talenty malarskie pielęgnowano też w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Teodora Heneczka, gdzie odbyły się warsztaty ebru. W Miejskim Domu Kultury brały udział w zajęciach ruchowych Fluo, a Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 zapewnił wyjazd na kręgle.

O aktywny wypoczynek dba z kolei Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Pierwszego dnia uczestnicy półkolonii brali udział w zajęciach organizowanych w hali przy ulicy Ziętka 60, dziś odbywają się biegi w lesie Dioblina. Dodatkowo chętni mają okazję pojeździć na łyżwach. Atrakcji będzie jeszcze wiele, a wszystko po to, by najmłodsi mieszkańcy, którzy pozostają w Piekarach Śląskich w czasie ferii zimowych, mogli miło i aktywnie spędzić czas.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również