Wiadomości z Piekar Śląskich

Inicjatywa lokalna. Wybrano kolejne zadania

  • Dodano: 2021-12-23 07:30, aktualizacja: 2021-12-23 07:34

Podjęto decyzje dotyczące realizacji zadań publicznych w ramach kolejnej edycji inicjatywy lokalnej.

Łącznie wpłynęło sześć wniosków. Zdecydowano, po stosownej weryfikacji, o wykonaniu trzech: prowadzeniu zajęć sportowo-rekreacyjnych z elementami piłki ręcznej dla dzieci i młodzieży z Piekar Śląskich,  organizacji biegu charytatywnego i koncercie kolędowym przy żywej stajence.

Komisja ds. inicjatyw lokalnych oceniła wnioski o realizację zadań publicznych. Do Urzędu Miasta w Piekarach Śląskich w wyznaczonym terminie wpłynęło łącznie sześć ofert, z których pozytywnie weryfikację przeszły trzy:

  • Prowadzenie zajęć sportowo-rekreacyjnych z elementami piłki ręcznej dla dzieci i młodzieży z Piekar Śląskich – 4 900,00 zł,
  • Organizacja biegu charytatywnego – 1 600,00 zł,
  • Koncert kolędowy przy żywej stajence – 1 000,00 zł.

Wnioski o realizację zadania w ramach  składa się do Prezydenta Miasta w terminach: do dnia 1 marca, 1 czerwca, 1 września i 1 grudnia danego roku kalendarzowego. Zatem kolejny termin składania wniosków na realizację inicjatyw lokalnych upływa 1 marca br. Za termin złożenia wniosku przyjmuje się datę wpływu do Urzędu Miasta, co potwierdzone zostanie pieczęcią wpływu.

Inicjatywa lokalna jest nowym sposobem na zaangażowanie mieszkańców miasta. Przypomina nieco prace społeczne. Pomysłodawcy, którzy chcą podjąć działania na rzecz szeroko pojętej społeczności lokalnej, mogą zgłosić chęć wykonania zaplanowanego przez siebie zadania i porozumieć się z miastem w celu jego realizacji. W maju 2019 r. Rada Miasta podjęła uchwałę dotyczącą inicjatywy lokalnej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również