Wiadomości z Piekar Śląskich

IX Ustawka Sportowa ze strażnikami miejskimi w Piekarach Śląskich

  • Dodano: 2023-09-28 10:45

O godz. 18:00 spod miejsca zbiórki, czyli fontanny w parku w Kamieniu, wyruszyła ekipa rowerzystów należących m.in. do Piekarskich Kół, a także biegacze z udziałem Sławy Umińskiej-Duraj – Prezydent Piekar Śląskich, którzy po 6 kilometrach trasy dotarli do mety – Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Olimpijskiej.

Piekarska Ustawka Sportowa

Wszystkich zgromadzonych tradycyjnie przywitał Wojciech Krawczyk – Prezes WOPR i jednocześnie organizator wydarzenia, a także zabrał głos radny Łukasz Ściebiorowski. Na Ustawce Sportowej strażnicy miejscy znakowali rowery, a Komendant Wydziału Straży Miejskiej i Zarządzania Kryzysowego – Wojciech Golasiński – przybliżył uczestnikom zadania funkcjonariuszy swojej jednostki. W Ustawce brał udział m.in. radny Marcin Felderhoff, dyrektor MOSiR-u Łukasz Tomczyk, a także Sebastian “Pako” Pokrzyk, znany piekarski cyklista, który niedawno ukończył wielką wyprawę rowerową z Piekar Śląskich do Santiago de Compostela. 

Nadeszła jesień i z każdym kolejnym dniem wcześniej zachodzi słońce – Wojciech Krawczyk – Prezes WOPR z Wojciechem Golasińskim – Komendantem Straży Miejskiej mówili o bezpieczeństwie, zachęcali do noszenia odblasków, aby być widocznym na drodze oraz przypomnieli o konieczności przeglądu oświetlenia w swoich rowerach.

Kto pojawił się na Piekarskiej Ustawce Sportowej?

Sebastian "Pako" Pokrzyk był gościem IX Piekarskiej Ustawki Sportowej, gdzie opowiedział o swoich przeżyciach i przygodach podczas rowerowej jazdy po Europie. Wyprawa pod nazwą “Szlakiem Muszli 2023” – “By odnaleźć w sobie oddech” zakończyła się po 35 dniach podróży rowerem z pełnym ekwipunkiem i przejechaniu 3904 km z Piekar Śląskich przez Polskę, Niemcy, Belgię, Francję i Hiszpanię aż do celu, czyli Santiago de Compostela. Pako wyruszył 12 sierpnia o godz. 7:15 sprzed Urzędu Miasta w Piekarach Śląskich w eskorcie grupy rowerowej Piekarskie Koła do Góry Św. Anny i następnie podróżował samotnie, spotykając na trasie wielu wspaniałych ludzi, o czym z pasją opowiedział. Gratulujemy i życzymy kolejnych fantastycznych wypraw!

Na zakończenie spotkania odbyła się tradycyjna loteria fantowa dla uczestników imprezy. Kolejna Piekarska Ustawka Sportowa już pod koniec października.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również