Wiadomości z Piekar Śląskich

Klatka do treningu OCR w Piekarach

  • Dodano: 2022-07-27 07:00, aktualizacja: 2022-07-26 22:37

Nowa atrakcja dla fanów biegów z przeszkodami w Piekarach! Klatka do treningu OCR została zainstalowana na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Olimpijskiej 3. Sprzęt jest ogólnodostępny i bezpłatny.

Atrakcja dla fanów biegów z przeszkodami

25 lipca br. do użytku została oddana klatka do specjalnych treningu OCR RIG. Akronim OCR pochodzi z języka angielskiego od słów Obstacle Course Racing, co po polsku oznacza „wyścig z przeszkodami”. Można spotkać się także z określeniem "biegi survivalowe”. Konstrukcja specjalnej „klatki” pozwala na wykonanie treningu z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała dla osób w każdym wieku. OCR to dyscyplina sportowa, w której zawodnicy mierzą się nie tylko z dystansem, ale również z przeszkodami. Przeszkody te dzielą się na naturalne i sztuczne.

Klatka na terenie MOSiR jest przeznaczona do kompleksowego treningu zawodnika biegów przeszkodowych (typu Runmageddon, Barbarian Race, Spartan Race czy Biegun). Jest to sprzęt, który umożliwia wielowariantowy trening techniki, wytrzymałości  i siły z wykorzystaniem większości przeszkód spotykanych w zawodach i torach. Nowa inwestycja kosztowała 56 400 zł i stanowi znakomite uzupełnienie bogatej oferty Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Do kompleksu należą również plenerowa siłownia, plac do kalisteniki, a teraz klatka do treningu OCR RIG.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również