Wiadomości z Piekar Śląskich

Kolejne Złote Gody piekarskich małżonków!

  • Dodano: 2022-12-08 06:15, aktualizacja: 2022-12-07 21:50

W Piekarach Śląskich jest wiele małżeństw o długoletnim stażu. Dzisiaj kolejne pary świętowały 50. rocznicę zawarcia ślubu czyli Złote Gody. Małżonkowie odebrali z rąk Sławy Umińskiej-Duraj – Prezydent Piekar Śląskich Medale Róży przyznawane przez Prezydenta RP.

Medale Róży dla Jubilatów

Wczorajszego dnia Złote Gody, upamiętniające 50-lecie pożycia małżeńskiego, świętowali: Aniela i Edward Ilniccy, Irena i Antoni Bendkowscy, Helena i Paweł Guzy, Krystyna i Wiktor Kupiec, Michalina i Edward Szewczyk oraz Elżbieta Koryciorz.

– To zaszczyt gościć Was w murach Urzędu Stanu Cywilnego i wielka radość, że mogę spełnić najmilsze obowiązki jakie sprawuje będąc Prezydentem Miasta. Złote pięćdziesiąt lat, które przeżyliście razem w miłości i radości, to przede wszystkim wspaniały przykład, że przysięgi małżeńskiej trzeba i warto dotrzymać. Szczycę się, że w naszym mieście jest tak wiele par o długim stażu. Składam Państwu serdeczne życzenia wielu wspólnych lat w szczęściu i zdrowiu. Szanowni Państwo życzę Wam przede wszystkim zdrowia, abyście jeszcze wiele lat spędzili razem – powiedziała w trakcie uroczystości Sława Umińska-Duraj – Prezydent Miasta Piekar Śląskich.

Wszyscy jubilaci odznaczeni zostali Medalami Róży. Aktu dekoracji, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, dokonała Sława Umińska-Duraj – Prezydent Miasta Piekary Śląskie. Gratulacje i serdeczne życzenia jubilatom złożyła też Anita Rabsztyn – Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również