Wiadomości z Piekar Śląskich

Krwiodawcy HDK “Julian” pomagają w potrzebie

  • Dodano: 2021-01-15 11:00

Przedstawiciele Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi Rzeczypospolitej Polskiej KWK “Julian” działający od lat na terenie miasta pomagają innym, nie tylko dzieląc się cząstką siebie. Wyczuleni na potrzeby innych zaangażowali się w akcję charytatywną.

Piekarscy krwiodawcy, kierując się troską o drugiego człowieka, nie tylko dzielą się cząstką siebie, ale także pomagają bliźniemu będącego w potrzebie. Jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia dowiedzieli się o dwóch rodzinach będących w potrzebie. Na reakcję nie trzeba było długo czekać. Jedna z rodzin zaopatrzona została w żywność oraz w chemię gospodarczą, a druga w opał i w kilka ważnych rzeczy, które były naprawdę potrzebne.

Wszyscy uczestnicy akcji podkreślają, że zbiórka była spontaniczna

-Ważne jest nie tylko oddawanie krwi, ale także pomoc innym – mówi prezes Rafał Lasyk.

Podkreśla równocześnie, że w najbliższym czasie planowane jest intensyfikowanie akcji krwiodawstwa oraz organizowanie stałych imprez sprzyjających promowaniu krwiodawstwa – pikniki, spotkania plenerowe i prelekcje.

Aby być na bieżąco z informacjami na temat krwiodawców, warto śledzić media społecznościowe: https://www.facebook.com/hdkjulian/photos/a.739777376203617/1790988891082455/?type=3

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.