Wiadomości z Piekar Śląskich

Lista projektów w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

  • Dodano: 2021-07-20 07:00, aktualizacja: 2021-07-19 23:53

Zakończył się kolejny etap weryfikacji zadań zgłoszonych w ramach III edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego.

Dokonano weryfikacji prawno-technicznej 198 zadań zgłoszonych przez mieszkańców

W tej edycji do rozdysponowania jest 10 mln złotych, w tym 5 mln na zadania w puli EKO oraz 5 mln zł na zadania w puli REGIO.

Głosowanie zaplanowane jest między 1 a 19 września. Wyniki i listę zadań, które trafią do realizacji poznamy we wrześniu br. Limity kwot przeznaczonych na poszczególne podregiony zamieszczono na stronie MBO.

W trakcie oceny analizowano przede wszystkim zgodność zadań z kompetencjami i zadaniami Województwa, możliwość ich wykonania oraz wysokość zaplanowanych wydatków. Sprawdzano również zgodność zgłoszonych zadań z obowiązującymi przepisami prawa.

W ramach utworzonej w tegorocznej edycji puli EKO o głosy mieszkańców będzie walczyć 28 zadań opiewających na łączną kwotę blisko 17 mln złotych.

Mieszkańcy będą mogli też wybierać zadania w puli REGIO wśród poszczególnych podregionów:

  • Powiaty: bielski, cieszyński, żywiecki oraz miasto na prawach powiatu Bielsko-Biała – 13 zadań o łącznej wartości 3 101 366 zł.
  • Powiaty: bieruńsko-lędziński, pszczyński oraz miasta na prawach powiatu: Katowice, Mysłowice, Tychy – 13 zadań na łączną kwotę 1 758 488 zł.
  • Powiaty: mikołowski, raciborski, rybnicki, wodzisławski oraz miasta na prawach powiatu: Jastrzębie-Zdrój, Rybnik, Żory – 12 zadań na łączną kwotę 2 304 922 zł.
  • Powiaty: gliwicki, lubliniecki, tarnogórski oraz miasta na prawach powiatu: Bytom, Gliwice – 20 zadań na łączną kwotę 4 052 846 zł.
  • Miasta na prawach powiatu: Chorzów, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Zabrze – 11 zadań o łącznej wartości 1 693 530 zł.
  • Powiaty: częstochowski, kłobucki, myszkowski oraz miasto na prawach powiatu Częstochowa – 11 zadań o łącznej wartości 1 767 284 zł.
  • Powiaty: będziński, zawierciański oraz miasta na prawach powiatu Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Sosnowiec – 12 zadań na łączną kwotę 2 328 728 zł.

Spośród wszystkich zadań ocenianych na etapie weryfikacji formalnej 12 zadań nie spełniło wymogów uchwały nr 911/226/VI/2021 Zarządu Województwa Śląskiego z dnia 14.04.2021 r. ze względu na niedostarczenie do 2 lipca br. podpisanego wniosku, listy poparcia lub zgody władającego obiektem/ terenem w oryginale. W kolejnym etapie tj. podczas weryfikacji prawno-technicznej 64 zadania uzyskały ocenę negatywną. Zgodnie z Regulaminem zadania te, wraz z uzasadnieniem, zostały umieszczone na liście zadań niedopuszczonych do głosowania.

Wnioskodawca może wnieść do Zarządu Województwa odwołanie od niedopuszczenia zadania do głosowania. Ostateczny termin złożenia ww. odwołania to 22 lipca 2021 r. (decyduje data wpływu odwołania do Urzędu).

Zarząd Województwa rozpatrzy odwołania od niedopuszczenia zadania do głosowania w terminie 30 dni od daty wpływu odwołania, jednak nie później niż do dnia rozpoczęcia głosowania (tj. 1 września br.) Następnie w formie uchwały zatwierdzi ostateczną listę zadań dopuszczonych do głosowania, która zostanie opublikowana na stronie, bo.slaskie.pl. Od uchwały Zarządu Województwa nie przysługują środki odwoławcze.

Lista zadań dopuszczonych i niedopuszczonych do głosowania w ramach III edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również