Wiadomości z Piekar Śląskich

LV Sesja Rady Miasta Piekary Śląskie

  • Dodano: 2018-08-31 07:45, aktualizacja: 2018-08-30 12:05

W środę, 29 sierpnia w Ośrodku Kultury Andaluzja przy ul. Oświęcimskiej 45, odbyła się LV sesja Rady Miasta Piekary Śląskie. W jej obradach uczestniczyli nie tylko piekarscy radni, ale także dyrektorzy szkół, kierownicy Urzędu Skarbowego, Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji oraz Prezes Spółki Węglokoks Kraj.

Sesja rozpoczęła się punktualnie o godzinie 10:00. Po przedstawieniu i przyjęciu porządku obrad nadszedł czas na wręczenie gratulacji i podziękowań w związku z powołaniem na stanowiska kierownicze w Urzędzie Skarbowym w Piekarach Śląskich, Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji, Domu Dziecka oraz miejskich placówkach oświatowych. I tak, w Urzędzie Skarbowym Pani Beata Degórska zastąpi odchodzącego na zasłużoną emeryturę Naczelnika Marka Michałowskiego. Zmiany nastąpiły również w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Piekarach Śląskich, gdzie do składu zarządu dołączył Marek Tokarz, który będzie wspomagał Prezes Magdalenę Stefańską na stanowisku Wiceprezesa. W piekarskim Domu Dziecka natomiast, kierujący dotychczas placówką Krzysztof Franielczyk przekazał stanowisko Ireneuszowi Dobrowolskiemu.

Reorganizacja nastąpiła także na stanowiskach kierowniczych w miejskich placówkach oświatowych. Dyrektor Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych w Piekarach Śląskich – Aleksandrę Wiśniewską-Wylenżek, zastąpi Adam Szczepańczyk, a obowiązki Sabiny Mźller, która pełniła funkcje dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, przejmie Katarzyna Miroszczuk. Ponadto, dyrektorem nowo powstałej Szkoły Podstawowej nr 2 została wybrana Stefania Musiał, w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 9 z włączonymi oddziałami Miejskiego Gimnazjum nr 1 po raz kolejny dyrektorem została Stefania Ir. Na kolejny okres powierzono również kierownictwo: Justynie Błaszczak w Miejskim Przedszkolu nr 7,  Joannie Horzeli w Miejskim Przedszkolu nr 8, Gabrieli Balwierz w Miejskim Przedszkolu nr 11 oraz Halinie Zobiegale w Przedszkolu nr 12.

Następnie głos zabrał Prezes Spółki Węglokoks Kraj – Grzegorz Wacławek, na temat działalności Kopalni Węgla Kamiennego Bobrek-Piekary. Zapoznał on zgromadzonych z informacją na temat aktualnej sytuacji w górnictwie ze szczególnym uwzględnieniem prognozowanej działalności Spółki Węglokoks Kraj KWK Bobrek-Piekary Ruch Piekary. Po wystąpieniu Prezesa Spółki Węglokoks Kraj, Prezydent Miasta poinformowała zebranych o działalności Urzędu za okres międzysesyjny, natomiast w kwestii działalności Rady Miasta głos zabrał dr inż. Piotr Buchwald. Kolejnym punktem obrad było rozpatrzenie przekazanych projektów uchwał oraz poddanie ich pod głosowanie.

Końcowe punkty zawarte w porządku obrad uwzględniały przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji, czas na zawiadomienia i komunikaty, a także interpelacje, wnioski i wolne głosy radnych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również