Wiadomości z Piekar Śląskich

Miejsca parkingowe na osiedlu Wieczorka

  • Dodano: 2020-10-28 06:30, aktualizacja: 2020-10-27 17:42

W ostatnim czasie przy ul. Roczkowskiego pojawiły się nowe miejsca postojowe. Dodatkowo dobiegają końca prace przy ul. Szeptyckiego i Alojzjanów.

Wielu mieszkańców stwierdzi, że to za mało w stosunku do potrzeb, ale należy pamiętać o czasach w jakich osiedle było budowane i ilości pojazdów jakimi wtedy dysponowano. Do tego w wielu przypadkach w obrębie osiedli po prostu nie ma miejsca na zagospodarowanie terenu na potrzeby miejsc postojowych. Część mieszkańców uważa, też że budując przestrzeń dla samochodów ogranicza się tereny zielone. Obecne władze miasta, starają się pogodzić wszystkie potrzeby Piekarzan, zarówno tych zmotoryzowanych jak i pieszych.

– Wiemy, że każde miejsce parkingowe jest na wagę złota, jednocześnie jest to także zaledwie kropla w morzu potrzeb – mówi Krzysztof Turzański – I Zastępca Prezydenta Miasta Piekary Śląskie.

W ostatnim okresie powstało lub jest w trakcie realizacji blisko 50 nowych miejsc parkingowych. Właśnie rozpoczęły się też prace przy ul. Ofiar Katynia.

Przypomnijmy, że poprawiona zostanie także infrastruktura parkingowa w jeszcze jednym miejscu na terenie miasta. W ramach Piekarskiego Budżetu Obywatelskiego zrealizowane zostanie (za kwotę 300 tysięcy złotych) zadanie pod nazwą "Budowa ogólnodostępnych miejsc parkingowych na Osiedlu Powstańców Śląskich".

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.