Wiadomości z Piekar Śląskich

Młodzieżowi radni posprzątają miasto

  • Dodano: 2021-04-16 06:30, aktualizacja: 2021-04-15 21:08

Przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta organizują akcję "Ogarnij się! Wspólnie posprzątajmy Piekary”.

Zachęcają, by chętni przyłączyli się 17 kwietnia w godzinach 10.00-12.00 do prac porządkowych w swojej najbliższej okolicy.

Młodzieżowa Rada Miasta Piekary Śląskie, wspierana przez Zakład Gospodarki Komunalnej, będzie sprzątać miasto. W dobie obostrzeń sanitarnych konieczne jest jednak wdrażanie indywidualnych działań. Z uwagi na to kilkuosobowe grupy radnych będą sprzątać najbliższą sobie okolicę – między innymi w rejonie Kopca Wyzwolenia, Kalwarii, parku w Kozłowej Górze czy wału Brynicy.

Przewodnicząca Patrycja Nowosielska – pomysłodawczyni przedsięwzięcia – zaproponowała połączenie przyjemnego z pożytecznym.

W jaki sposób?

Radni spotkają się w sobotę, 17 kwietnia w godzinach od 10.00 do 12.00 w kilkuosobowych grupach, by razem sprzątać okolicę i wspólnie spędzić czas. Wszystkich chętnych zapraszają do sprzątania swojego sąsiedztwa o dogodnej dla siebie godzinie, by dać tym samym wyraz troski o środowisko naturalne.

W następnej kolejności radni MRM Piekary Śląskie zachęcą do podobnej aktywności kolejne młodzieżowe rady z województwa śląskiego, by dbać nie tylko o miasto, ale także region.

Młodzieżowi radni posprzątają miasto

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.