Wiadomości z Piekar Śląskich

Młodzieżowi radni posprzątają miasto

  • Dodano: 2021-04-16 06:30, aktualizacja: 2021-04-15 21:08

Przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta organizują akcję "Ogarnij się! Wspólnie posprzątajmy Piekary”.

Zachęcają, by chętni przyłączyli się 17 kwietnia w godzinach 10.00-12.00 do prac porządkowych w swojej najbliższej okolicy.

Młodzieżowa Rada Miasta Piekary Śląskie, wspierana przez Zakład Gospodarki Komunalnej, będzie sprzątać miasto. W dobie obostrzeń sanitarnych konieczne jest jednak wdrażanie indywidualnych działań. Z uwagi na to kilkuosobowe grupy radnych będą sprzątać najbliższą sobie okolicę – między innymi w rejonie Kopca Wyzwolenia, Kalwarii, parku w Kozłowej Górze czy wału Brynicy.

Przewodnicząca Patrycja Nowosielska – pomysłodawczyni przedsięwzięcia – zaproponowała połączenie przyjemnego z pożytecznym.

W jaki sposób?

Radni spotkają się w sobotę, 17 kwietnia w godzinach od 10.00 do 12.00 w kilkuosobowych grupach, by razem sprzątać okolicę i wspólnie spędzić czas. Wszystkich chętnych zapraszają do sprzątania swojego sąsiedztwa o dogodnej dla siebie godzinie, by dać tym samym wyraz troski o środowisko naturalne.

W następnej kolejności radni MRM Piekary Śląskie zachęcą do podobnej aktywności kolejne młodzieżowe rady z województwa śląskiego, by dbać nie tylko o miasto, ale także region.

Młodzieżowi radni posprzątają miasto

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również