Wiadomości z Piekar Śląskich

Najlepszy wynik piekarskiej zbiórki dla WOŚP!

  • Dodano: 2023-01-31 07:15, aktualizacja: 2023-01-30 19:24

Za nami 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczna zbiórka była przeznaczona na zakup specjalistycznego sprzętu do walki z sepsą dla wszystkich – małych i dorosłych pacjentów. Pomimo mrozu, wolontariusze niestrudzenie kwestowali przez cały dzień na terenie naszego miasta, co przyniosło wspaniały rezultat.

Ogromne wyniki z piekarskiego sztabu

Piekarski sztab WOŚP podliczył datki ze skarbonek i już wiemy, że padł rekord – wspólnymi siłami Piekarzanie uzbierali ponad 91 tysięcy złotych!

Tego chyba nikt w najśmielszych oczekiwaniach się nie spodziewał! Mieszkańcy miasta wrzucili do skarbonek wolontariuszy najwięcej w całej historii piekarskich zbiórek na rzecz WOŚP! To pokazuje, że pomimo trudnych czasów jesteśmy pełni empatii, tworzymy społeczeństwo obywatelskie, mamy wielkie serca i olbrzymią chęć pomagania, która w taki dzień, jak ten, znajduje swoje ujście. 

Piekarski sztab odwiedziła Natalia Ciupińska-Szoska – I Wiceprzewodnicząca Rady Miasta oraz radny Maciej Czempiel. Kto przybył do siedziby sztabu, znajdującego się w Akademickim Zespole Szkół w Piekarach Śląskich, mógł skorzystać z wielu atrakcji: czas zgromadzonym w auli AZS-u umilały występy instrumentalno-wokalne oraz sportowe uczniów i przedszkolaków, można było nauczyć się udzielania pierwszej pomocy na fantomie pod okiem ratownika WOPR; dla dzieci przygotowano stanowiska z pleceniem kolorowych warkoczyków i malowaniem twarzy. Pomiędzy występami odbywały się licytacje orkiestrowych gadżetów. Do tego działała doskonale zaopatrzona kawiarenka dla gości i stołówka dla wolontariuszy. 

Wystąpił m.in. Zespół Dęty TONATYLE w repertuarze muzyki filmowej i rozrywkowej. Zagrał utwór zespołu Enej, pt.: “Skrzydlate ręce”:

Do imponującej kwoty ponad 91.000 złotych doliczyć musimy jeszcze środki z niedługo kończących się aukcji internetowych oraz rekordową kwotę wpłaconą do tzw. “wirtualnej” skarbonki piekarskiego sztabu WOŚP – 12.991 złotych, która ciągle rośnie. Łatwo policzyć, że ostateczna kwota tegorocznej zbiórki z pewnością przekroczy 100.000 złotych! 

Tegoroczny finał WOŚP zgromadził 120 tysięcy wolontariuszy w 1653 sztabach, z czego 87 znalazło się poza granicami Polski w 25 państwach na czterech kontynentach. Wydrukowano 37.324.800 serduszek, którymi wolontariusze obdarowywali wszystkich grających z Orkiestrą.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również