Wiadomości z Piekar Śląskich

Najstarszy Piekarzanin skończył 106 lat

  • Dodano: 2021-12-13 06:30, aktualizacja: 2021-12-12 21:22

Wczoraj 106 urodziny świętował pan Szczepan Tomasik, najstarszy mieszkaniec naszego miasta.

Urodził się 12 grudnia 1915 r. w Dąbrówce Wielkiej, jest weteranem II wojny światowej. Wielokrotnie odznaczony, w tym Złotą Odznaką „Polska Niepodległa 1918-2018”.

W 1938 r. pan Szczepan rozpoczął służbę wojskową w Modlinie. Gdy wybuchła II wojna światowa przeniesiono go do Gdyni, gdzie wszedł w skład Morskiej Kompanii Reflektorów Przeciwlotniczych, z którą brał udział w Obronie Kępy Oksywskiej.  Po kapitulacji, jako Ślązak, został wcielony do Wehrmachtu, skąd ostatecznie uciekł. Dołączył we Włoszech do 2 Korpusu Polskiego gen. Andersa. Służył w 10 Batalionie Saperów, gdzie odpowiadał za budowę przenośnych mostów Baileya. Po wojnie udał się do Anglii, skąd w 1948 r. wrócił do Polski.

Życie rodzinne

Pan Szczepan jest poczwórnym dziadkiem i pięciokrotnym pradziadkiem. Weteran jest w bardzo dobrej kondycji fizycznej. Porusza się o lasce, samodzielnie przygotowuje proste posiłki, potrzebuje niewielkiej pomocy przy czynnościach dnia codziennego. Ponadto osobiście opiekuje się swoimi dwoma kotami.

Już dziś naszego szacownego solenizanta odwiedzi Sława Umińska-Duraj – Prezydent Piekar Śląskich, aby złożyć mu najserdeczniejsze powinszowania i jednocześnie życzyć, a jakżeby inaczej 200 lat!

Najstarszy Piekarzanin skończył 106 lat / fot. UM Piekary Śląskie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również