Wiadomości z Piekar Śląskich

Nowy obiekt DKS Czarni Kozłowa Góra. Szczegóły inwestycji

  • Dodano: 2019-10-16 13:00

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji będzie miał nowy obiekt, z którego na co dzień będą korzystać piłkarze DKS Czarni Kozłowa Góra.

Obiekt sportowy drużyny DKS Czarni Kozłowa Góra przy ulicy Pokoju 1 zostanie zburzony, a na jego miejscu powstanie nowy – znacznie nowocześniejszy. Realizacja tego zadania możliwa będzie dzięki dofinansowaniu w ramach rządowego programu Sportowa Polska. Należy jednak podkreślić, że pierwsze działania w tym zakresie podjęto już kilka lat temu.

W 2017 roku stworzony został projekt boiska, które będzie spełniać wymogi A klasy. Wtedy również przedstawiono wizualizację nowoczesnego gmachu. Wówczas odbyło się także spotkanie władz Piekar Śląskich z Ministrem Sportu i Turystyki Witoldem Bańką. Prowadzono przy tym rozmowy związane z obiektem DKS Czarni Kozłowa Góra. Początkowo zakładano, że realizacja zadania rozpocznie się w 2018 roku, jednak okazało się to niemożliwe z uwagi na konieczność budowy basenu i realizację inwestycji na terenie MOSiR-u. Planowano równocześnie, że prace rozpoczną się w 2019 roku, jednak wniosek o dofinansowanie nie został rozpatrzony przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w wymaganym, 3-miesięcznym terminie. Stosowna dokumentacja została zaakceptowana dopiero kilka dni temu, kiedy też zapadła decyzja o udzieleniu ministerialnego wsparcia. Dopiero decyzja o przyznaniu tych środków pozwoliła na oficjalne ogłoszenie, że prace w Kozłowej Górze będą mogły być realizowane.

Inwestycja przeprowadzona w Kozłowej Górze polegać będzie na modernizacji boiska trawiastego. Rozebrane zostaną przy tym sąsiadujące z nim boiska asfaltowe. Dodatkowo wzniesiony zostanie nowy budynek. Dotychczas używany, z uwagi na stan techniczny, zostanie poddany rozbiórce. W planach jest wybudowanie nowoczesnego, dwukondygnacyjnego gmachu, w którym zlokalizowane zostaną nowe szatnie i sanitariaty. 

Warto przy tym podkreślić, że projekt zakłada wybudowanie kilku pomieszczeń, wśród których będą znajdować się: 

• 2 zespoły szatniowe – do 40 osób.
• Pomieszczenie sędziego – 4 osoby
• pomieszczenia biurowe – 4 osoby.
• świetlica – do 40 osób.

Łączny koszt zadania “Modernizacja obiektu sportowego przy ul. Pokoju w Piekarach Śląskich – Etap 1 ma wartość 3 596 890 złotych. W ramach wniosku złożonego do Ministra Sportu i Turystyki uzyskano kwotę 1 798 445 złotych. Prace ruszą w 2020 roku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również