Wiadomości z Piekar Śląskich

Nowy system ogrzewania przy Hutniczej

  • Dodano: 2023-02-22 08:00, aktualizacja: 2023-02-22 08:05

W budynkach przy ulicy Hutniczej 1, 3 i 5 Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Piekarach Śląskich wymienił dotychczasowe ogrzewanie węglowe na bardziej ekologiczne. We wszystkich mieszkaniach zamontowano nowe instalacje gazowe i instalacje etażowego centralnego ogrzewania. Łączne koszty dla trzech nieruchomości to blisko 1,2 mln zł. Warto wspomnieć, że w latach 2020-2021 budynki przeszły też kompleksową termomodernizację.

Modernizacja Hutniczej

Lokale wyposażono także w dwufunkcyjne kotły kondensacyjne i nowe grzejniki. Łącznie do centralnego ogrzewania podłączono 42 mieszkania: 16 lokali w budynku przy ul. Hutniczej 1, 18 mieszkań w budynku przy ul. Hutniczej 5 oraz 8 lokali w budynku przy ul. Hutniczej 3.

Przypomnijmy, że w grudniu 2020 r. wykonano docieplenie budynków przy ulicy Hutniczej 1 i 3, a w grudniu 2021 r. wykonano docieplenie budynku przy ul. Hutniczej 5. Zakres prac był bardzo szeroki. Ocieplone zostały ściany fundamentowe budynków. Docieplone zostały stropy piwnic oraz poddasza. Wymieniono okienka piwniczne i strychowe, a nad drzwiami wejściowymi do budynków zainstalowano estetyczne daszki. Modernizacji poddane zostało też pokrycie dachowe, jak i orynnowanie odprowadzające wodę wraz z rynnami spustowymi. Otynkowano kominy i zainstalowano domofony cyfrowe dla 16 mieszkań w budynku przy Hutniczej 1 oraz dla 8 mieszkań w budynku przy ul. Hutniczej 3.

Powyższe projekty zrealizowane zostały dzięki dotacjom celowym z budżetu Górnośląsko–Zagłębiowskiej Metropolii w ramach programu działań na rzecz ograniczenia niskiej emisji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również