Wiadomości z Piekar Śląskich

Obserwacja gwiazd przyciągnęła tłumy

  • Dodano: 2021-08-16 06:30, aktualizacja: 2021-08-15 22:00

6. Piekarska Noc Spadających Gwiazd zgromadziła na terenie wokół Kopca Wyzwolenia setki osób chętnych do obserwacji nocnego nieba.

Najważniejszym z gości była Senator Rzeczypospolitej Polskiej Dorota Tobiszowska, która nie tylko przyjęła zaproszenie Prezydenta Miasta Piekary Śląskie Sławy Umińskiej-Duraj, ale także objęła wydarzenie patronatem honorowym. Prowadzącą dzisiejsze spotkanie była I Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Piekary Śląskie Natalia Ciupińska-Szoska.

Nocna obserwacja

Wiele osób zdecydowało się, by przyjść na nocną obserwację nieba, na którym z łatwością można było dostrzec świecące ponad głowami gwiazdy. Chętni rozkładali koce i wpatrywali się w firmament. Wśród obserwatorów znaleźli się II Zastępca Prezydenta Miasta Piekary Śląskie Paweł Słota i Przewodniczący Rady Miasta Piekary Śląskie Tomasz Wesołowski. 

Zebrani u stóp Kopca Wyzwolenia wysłuchali multimedialnego wykładu astrofotografa – Bartosza Wojczyńskiego i brali udział w konkursach z nagrodami, które wręczała Senator Rzeczypospolitej Polskiej Dorota Tobiszowska.

Wieczór urozmaiciły swoimi występami Mażoretki Azaria. Szczególnie ciekawe w ich wykonaniu były występy z użyciem kolorowych świateł, co uchwycone zostało na filmie.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.