Wiadomości z Piekar Śląskich

Obserwacja gwiazd przyciągnęła tłumy

  • Dodano: 2021-08-16 06:30, aktualizacja: 2021-08-15 22:00

6. Piekarska Noc Spadających Gwiazd zgromadziła na terenie wokół Kopca Wyzwolenia setki osób chętnych do obserwacji nocnego nieba.

Najważniejszym z gości była Senator Rzeczypospolitej Polskiej Dorota Tobiszowska, która nie tylko przyjęła zaproszenie Prezydenta Miasta Piekary Śląskie Sławy Umińskiej-Duraj, ale także objęła wydarzenie patronatem honorowym. Prowadzącą dzisiejsze spotkanie była I Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Piekary Śląskie Natalia Ciupińska-Szoska.

Nocna obserwacja

Wiele osób zdecydowało się, by przyjść na nocną obserwację nieba, na którym z łatwością można było dostrzec świecące ponad głowami gwiazdy. Chętni rozkładali koce i wpatrywali się w firmament. Wśród obserwatorów znaleźli się II Zastępca Prezydenta Miasta Piekary Śląskie Paweł Słota i Przewodniczący Rady Miasta Piekary Śląskie Tomasz Wesołowski. 

Zebrani u stóp Kopca Wyzwolenia wysłuchali multimedialnego wykładu astrofotografa – Bartosza Wojczyńskiego i brali udział w konkursach z nagrodami, które wręczała Senator Rzeczypospolitej Polskiej Dorota Tobiszowska.

Wieczór urozmaiciły swoimi występami Mażoretki Azaria. Szczególnie ciekawe w ich wykonaniu były występy z użyciem kolorowych świateł, co uchwycone zostało na filmie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również