Wiadomości z Piekar Śląskich

Oddział covidowy powstał w Piekarskim Centrum Medycznym

  • Dodano: 2020-11-13 12:15

Piekarskie Centrum Medyczne uruchomiło „oddział covidowy” na 14 łóżek /7 sal po 2 łóżka/. Każda sala wyposażona jest w respirator. Przygotowane są także stanowiska do terapii tlenowej.

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

– Oddział usytuowany jest na 1 piętrze szpitala, w takim miejscu, by jak najmniej zagrażał innym pacjentom przebywającym w placówce – mówi Zbigniew Żołnierczyk, Prezes Piekarskiego Centrum Medycznego.

Na oddziale covidowym zamontowano kamery wi-fi do zdalnego monitorowania pacjentów. Dzięki kamerom możliwy jest kontakt z pacjentem, obserwacja jego stanu zdrowia, a także monitorowanie zapisów na urządzeniach medycznych znajdujących się w pokoju pacjenta.

Wyznaczona jest strefa brudna, jak i strefa czysta ze śluzą dla personelu.

Przypomnijmy także, że przed wejściem na teren szpitala w specjalnym namiocie pobierane są wymazy od każdego pacjenta wymagającego przyjęcia do szpitala lub w ramach tzw. pretriażu.

Każdy wchodzący na teren placówki musi przejść przez specjalną bramkę do bezdotykowego pomiaru temperatury. Dodatkowo przed Izbą Przyjęć zamontowano bramkę do dezynfekcji.

Przy szpitalu powstał także mobilny punkt „Drive&Go-Thru”. Próbka do badania pobierana jest od pacjenta przebywającego w samochodzie.

– W miarę możliwości prowadzimy wszystkie dotychczasowe oddziały. Jest nam ciężko. Na najwyższych obrotach wykonujemy nasze służbowe czynności choć skład medyczny naszego zespołu jest mocno przez Covid okrojony – dodaje prezes piekarskiej placówki.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.