Wiadomości z Piekar Śląskich

Olimpia podpisała umowę z Husarią Lubliniec

  • Dodano: 2021-03-12 06:30, aktualizacja: 2021-03-12 07:39

W środę prezesi MKS Olimpii Medex Piekary Śląskie – Michał Brodowski oraz Handball Club Husaria Lubliniec – Katarzyna Olczyk podpisali umowę o współpracy.

Porozumienie podpisano w Urzędzie Miasta, a jego stronami byli również Krzysztof Turzański – I Zastępca Prezydenta Miasta oraz Edward Maniura – Burmistrz Miasta Lubliniec.
 
Oba kluby współpracowały już od pewnego czasu, ale teraz związek ten przybrał oficjalną formę

Władze Handball Club Husaria Lubliniec uznały, że Olimpia ma już na tyle znaną markę w świecie piłki ręcznej, że warto byłoby nawiązać bliższą współpracę. Także MKS Olimpia dostrzega, iż szkolenie dzieci i młodzieży w klubie Husaria Lubliniec stoi na wysokim poziomie i jest szansą aby np. część zawodników zasiliła naszą klasę sportową w Akademickim Zespole Szkół.

Tak już się zresztą dzieje, bo w Piekarach mamy kilku zeszłorocznych absolwentów AZS-u pochodzących właśnie z Lublińca i okolic, a obecnie stających się zawodnikami pierwszego zespołu seniorów grającego w I lidze czy w drugiej drużyny walczącej w III lidze.
 
W planach są też wspólne obozy sportowe czy treningi dla dzieci i młodzieży w Lublińcu z udziałem doświadczonych zawodników.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również