Wiadomości z Piekar Śląskich

Piekarscy mundurowi zabezpieczali imprezy na Kopcu Wyzwolenia. Co się działo?

  • Dodano: 2023-05-16 06:00, aktualizacja: 2023-05-15 21:13

W ubiegły weekend na Kopcu Wyzwolenia w Piekarach Śląskich odbyły się imprezy związane z m.in. dniami miasta Piekary Śląskie. W zabezpieczeniu wydarzeń udział brali piekarscy policjanci, którzy dbali o porządek i bezpieczeństwo uczestników.

Niestety, nie było idealnie

Trzydniowa zabawa na Kopcu Wyzwolenia sprawiła, że do Piekar Śląskich przybyło tysiące ludzi. Nad bezpieczeństwem uczestników jak zawsze czuwali policjanci z piekarskiej komendy wraz z mundurowymi z Katowickiego Oddziału Prewencji i funkcjonariuszami Straży Miejskiej. Stróże prawa dbali o to by nie dochodziło do zakłócania porządku publicznego i łamania prawa, a także informowali przybyłych gości m.in. o miejscach postojowych i wyznaczonych objazdach. Podczas weekendowego zabezpieczenia policjanci wylegitymowali ponad 200 osób oraz skontrolowali blisko 100 pojazdów.

W piątek wieczorem mundurowi z piekarskiej patrolówki zatrzymali dwóch 17-latków, którzy pobili swojego znajomego. Dodatkowo przy jednym z nich mundurowi ujawnili woreczek z marihuaną. 17-latkowie trafili do policyjnego aresztu, a następnie usłyszeli zarzuty. Grozi im do 3 lat więzienia. Policjanci z drogówki natomiast zatrzymali 5 nieodpowiedzialnych cyklistów, którzy kierowali rowerami po spożyciu alkoholu. Cała piątka została ukarana mandatami karnymi. 

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również