Wiadomości z Piekar Śląskich

Piekarska porodówka w czołówce placówek na Śląsku

  • Dodano: 2022-10-05 06:00, aktualizacja: 2022-10-04 17:43

Fundacja Rodzić po Ludzku ponownie dokonuje przeglądu szpitali porodowych. Porodówka w Piekarskim Centrum Medycznym, czyli w naszym miejskim szpitalu obecnie znajduje się na 2. miejscu w województwie śląskim oraz 9. w rankingu ogólnopolskim.

Pod uwagę brane jest łącznie 371 placówek. Ranking powstaje na podstawie ankiet "Głos matki”. W rankingu uwzględniane są informacje z wywiadów wypełnianych przez kobiety, które rodziły w ostatnich trzech latach kalendarzowych. Wyniki ankiet oraz ranking są aktualizowane co 24 godziny. “Głos matek” – jest oceną konsumencką kobiet i wynika z subiektywnych wrażeń dotyczących pobytu w placówkach medycznych. Wskazuje na poziom realizacji poszczególnych zapisów prawa oraz na jakość świadczonych usług.

Fundacja Rodzić po Ludzku jest organizacją pozarządową działającą od 25 lata na rzecz kobiet w ciąży oraz matek małych dzieci. Jej celem jest, aby każda kobieta mogła urodzić swoje dziecko w godnych warunkach, otoczona szacunkiem oraz troskliwą i uważną opieką ze strony personelu, przy wsparciu bliskich osób. Fundacja sprawdza szpitale i oddziały położnicze, nagradza się najlepsze placówki, a tam gdzie jest to konieczne - interweniuje. Od 2018 r. prowadzi stały monitoring porodówek.

Za swoje działania na rzecz poprawy jakości opieki okołoporodowej w Polsce, a także za skuteczne rzecznictwo oraz wsparcie praw kobiet, Fundacja otrzymała m.in. nagrodę WHO (2015 r.) oraz ONZ (2016 r.).

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również