Wiadomości z Piekar Śląskich

Piekarski policjant po służbie uratował mieszkańców palącego się domu

  • Dodano: 2024-06-11 14:15

„Pomagamy i chronimy” - to policyjna dewiza, która bardzo często przyświeca działaniu mundurowych po zakończonej służbie lub podczas urlopu. Przykładem realizowania tej idei jest postawa dzielnicowego z piekarskiej komendy. Aspirant Krzysztof Kubik wracając ze służby pomagał w gaszeniu domu jednorodzinnego, w którym doszło do pożaru.

Aspirant Krzysztof Kubik: policjant z powołania

Aspirant Krzysztof Kubik na co dzień pracuje w rewirze dzielnicowych piekarskiej komendy. W sobotę (8 czerwca) wieczorem wracając do domu po zakończonej służbie, zauważył w Niezdarze palący się dom jednorodzinny.
Natychmiast zatrzymał swój pojazd i powiadomił służby ratunkowe, a następnie ruszył z pomocą właścicielowi, który próbował ugasić palący się dach.

Odpowiednia reakcja

Dzielnicowy sprawdził, czy w domu nie przebywają inne osoby i zwierzęta, a także udrożnił dojazd do posesji. Dzięki zdecydowanej i sprawnie przeprowadzonej akcji udało się opanować ogień i zapobiec większym stratom. Na szczęście nikt z mieszkańców nie doznał poważnych obrażeń. Okoliczności zaistnienia pożaru będą sprawdzane przez policjantów. 

Pamiętajmy, że w przypadku zauważenia pożaru należy niezwłocznie zaalarmować osoby przebywające w strefie zagrożenia oraz wezwać straż pożarną! (tel. 998 lub 112).

Weronika MyszkaWeronika Myszka
Źródło: KMP Piekary Śląskie / fot. KMP Piekary Śląskie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również