Wiadomości z Piekar Śląskich

Piekary Śląskie podpisały umowę partnerską z delegacją francuską

  • Dodano: 2023-05-04 06:30, aktualizacja: 2023-05-03 21:39

We wtorek w sali ślubów Urzędu Stanu Cywilnego w Piekarach Śląskich Sława Umińska-Duraj – Prezydent Miasta podpisała umowę o partnerstwie i wzajemnej współpracy z przedstawicielami delegacji francuskiej – Komitetem Partnerstwa Europejskiego Regionu Fronsadais, którzy przyjechali w ramach rewizyty do naszego miasta.

W akcie podpisania dokumentu Radę Miasta Piekary Śląskie reprezentował Tomasz Wesołowski – jej Przewodniczący.

Przed aktem złożenia podpisów Urszula Gawlik – Naczelnik w Kancelarii Prezydenta Miasta wygłosiła prelekcję o Piekarach Śląskich w języku francuskim do szanownych gości z Francji i pozostałych zgromadzonych. Podpisanie umowy o partnerstwie i wzajemnej współpracy jest naturalną konsekwencją sygnowanego 28 listopada 2022 roku listu intencyjnego.

Ma ona na celu:

  • umocnienie więzi przyjaźni i współpracy, wzmocnienia przyjacielskich relacji w zakresie gospodarki, nauki, kultury, oświaty, sportu i turystyki,
  • stwarzanie korzystnych warunków do rozwoju wzajemnych kontaktów pomiędzy mieszkańcami, przedsiębiorcami, instytucjami i organizacjami działającymi na terenie miasta Piekary Śląskie i Regionu Fronsadais.

Umowę w imieniu delegacji francuskiej podpisał Joel Caurazze – Przewodniczący Komitetu Partnerstwa Europejskiego Regionu Fronsadais. Nasi goście z Francji, przy okazji swojego pobytu w Piekarach Śląskich, zwiedzą najciekawsze miejsca oraz instytucje w mieście, a także poza nim.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również