Wiadomości z Piekar Śląskich

Piekary Śląskie: Wpadł podczas naklejania ogłoszeń na słupach. Teraz trafi za kraty

  • Dodano: 2023-04-28 06:00, aktualizacja: 2023-04-27 21:22

Policjanci zatrzymali 54-latka, który naklejał ogłoszenia na słupach bez wymaganego zezwolenia. Jak się okazało, mężczyzna był poszukiwany. Teraz najbliższe 11 miesięcy spędzi za kratami.

Dbając o porządek i bezpieczeństwo mieszkańców miasta, Policja często współpracuje ze Strażą Miejską. Dzięki bystremu oku operatorki miejskiego monitoringu strażnicy ujęli mężczyznę, który naklejał plakaty bez wymaganego zezwolenia. Po ustaleniu tożsamości 54-latka przez policjantów z piekarskiej patrolówki okazało się, że jest on poszukiwany. Został zatrzymany i trafił już do aresztu, gdzie spędzi najbliższe 11 miesięcy. Nie uniknie też odpowiedzialności za popełnione wykroczenie. 

Przypomina się, że za wywieszanie bez zgody reklam i afiszy sprawca może otrzymać mandat karny w wysokości do 500 złotych.

Zgodnie z kodeksem wykroczeń art. 63a - Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny. - przypominają policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również