Wiadomości z Piekar Śląskich

Piekary Śląskie z tytułem "Najbezpieczniejsze Miasto w Polsce 2019"

  • Dodano: 2020-10-07 06:30, aktualizacja: 2020-10-06 21:47

Piekary Śląskie mogą poszczycić się tytułem "Najbezpieczniejsze Miasto w Polsce 2019". Zostało docenione za dobre statystyki dotyczące bezpieczeństwa na drogach.

Fundacja "Nadzieja" Osób Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych OPP doceniła Piekary Śląskie, jako jedno z trzech miast na prawach powiatu, za poziom bezpieczeństwa na drogach. Dane te opracowane zostały na podstawie informacji zawartych w Systemie Ewidencji Wypadków i Kolizji (SEWIK), nad którym nadzór sprawuje Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Miasto Piekary Śląskie wytypowane zostało przez Fundację "Nadzieja" Osób Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych OPP jako jedna z trzech miejscowości, gdzie w 2019 odnotowano – w kolejności – za najniższą liczbę zabitych, liczbę rannych i liczbę wypadków. Poziom bezpieczeństwa na piekarskich drogach poskutkował przyznaniem honorowego tytułu "Najbezpieczniejsze Miasto w Polsce 2019".

W czasie II Ogólnopolskiego Konwentu pod nazwą "Współpraca międzysektorowa i innowacje na rzecz bezpieczeństwa drogowego" 2020 organizowanego w Warszawie w dniu 2 października zorganizowane były wykłady eksperckie dotyczące m.in. prawa, innowacji w infrastrukturze i bezpieczeństwa pieszych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również