Wiadomości z Piekar Śląskich

Miejska Biblioteka Publiczna ogłasza konkurs dla uczniów

  • Dodano: 2020-10-05 07:30, aktualizacja: 2020-10-04 20:57

Miejska Biblioteka Publiczna im. Teodora Heneczka organizuje zabawę dedykowaną uczniom szkół podstawowych.

Jej celem jest wcielenie się w postać krasnoludka

Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Teodora Heneczka mieszcząca się przy ulicy Bytomskiej 205a ogłasza konkurs literacko-plastyczny "Cudowna podróż". Skierowany do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych organizowany jest z okazji 80. rocznicy śmierci Selmy  oraz Międzynarodowego Dnia Pisarzy. Jednym z jego celów jest uczczenie szwedzkiej pisarki i przypomnienie Nilsa – postaci wywodzącej się z powieści "Cudowna podróż", za którą Lagerlof otrzymała Nagrodę Nobla w 1909 roku.

W pracy konkursowej, jak informują bibliotekarze, należy opisać własną przygodę według następujących wskazówek: gdybyś wzorem Nilsa z powieści "Cudowna podróż" S. Lagerlof stał/stała się nagle mały/mała jak krasnoludek, to z jakim zwierzęciem chciałbyś/chciałabyś udać się w wyjątkową podróż?

Opisz jedną z przygód tej wyprawy, a następnie stwórz do niej ilustrację. Puść wodze wyobraźni i opowiedz nam swoje fantastyczne przygody!

Szczegóły znajdują się w regulaminie. Prace można przysyłać do 16 października 2020 roku. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 30 października 2020.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.