Wiadomości z Piekar Śląskich

Piekary Śląskie: Za nami spotkania informacyjne w sprawie odnawialnych źródeł energii

  • Dodano: 2023-06-14 07:00, aktualizacja: 2023-06-14 07:16

W zeszłym tygodniu odbyły się spotkania informacyjne dla mieszkańców zainteresowanych udziałem w projekcie grantowym "Rozwój energetyki rozproszonej opartej o odnawialne źródła energii na terenie Gminy Piekary Śląskie”.

Odbyły się 4 spotkania w: Ośrodku Kultury Andaluzja, Zespole Szkolno-Przedszkolny Nr 2, Akademickim Zespole Szkół oraz Miejskim Domu Kultury filia Kozłowa Góra. W trakcie spotkań najistotniejsze szczegóły dotyczące Programu omawiał przedstawiciel firmy doradczej. W spotkaniach uczestniczyło około 150 osób.

Co omawiano na spotkaniu?

Na każdym spotkaniu były przedstawione zasady, regulamin realizacji projektu grantowego oraz wysokość dofinansowania, była również możliwość zadawania pytań. Mieszkańcy pytali głównie o szczegóły dotyczące montażu instalacji OZE, zasad uczestnictwa w projekcie, czy można starać się o dofinansowanie kiedy w budynku prowadzona jest działalność gospodarcza, czy można rozbudować istniejącą w budynku instalację fotowoltaiczną o dodatkowe panele fotowoltaiczne.

Na każdym spotkaniu mieszkańcy byli zachęcani, w razie dodatkowych pytań do kontaktu z infolinią dedykowaną temu projektowi. Infolinia czynna jest w godzinach pracy Urzędu pod numerem 32 39 39 396 lub kontakt osobisty z Referatem Ochrony Środowiska Wydziału Ochrony Środowiska Gospodarki Odpadami i Rolnictwa w budynku Urzędu Miasta Piekary Śląskie przy ul. Bytomskiej 92 pokój 102 I piętro.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również