Wiadomości z Piekar Śląskich

Pielgrzymka Kobiet – utrudnienia dla kierowców

  • Dodano: 2018-08-16 11:30

W niedzielę, 19 sierpnia, do Piekar Śląskich zawita tysiące pielgrzymów, by wziąć udział w corocznej Pielgrzymce Kobiet i Dziewcząt do Matki Bożej Piekarskiej. W związku z pielgrzymką na drogach wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym.

W dniu pielgrzymki, 19 sierpnia wprowadzony zostanie zakaz poruszania się pojazdów na ul. Bytomskiej (poza samochodami uprzywilejowanymi służb). Zakaz będzie obowiązywał od skrzyżowania z ul. Gen. Ziętka do skrzyżowania z ul. Papieża Jana Pawła II, w godzinach od 7:00 do 17:30.

Zakaz handlu, wzorem lat ubiegłych, obowiązywał będzie przy ul. Bytomskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Pod Lipami do skrzyżowania z ul. Gen. Ziętka. Umieszczone zostaną tabliczki informujące o odholowywaniu pojazdów z ulicy Gen. Ziętka od skrzyżowania z ul. Bytomską do ul. Papieża Jana Pawła II oraz dotyczące działalności handlowej przy ul. Bytomskiej.

Apelujemy do mieszkańców, by na czas pielgrzymki ograniczyć poruszanie się samochodami w centrum miasta.

Przygotowane zostaną dwa ambulanse pogotowia ze Szpitala Miejskiego p.w. św. Łukasza (jeden ambulans z lekarzem i ratownikiem medycznym oraz jeden ambulans z dwoma ratownikami medycznymi). Karetki pogotowia ratunkowego zaparkowane będą przy ul. Popiełuszki 17, obok budynku Hotelu „Pałac Wiśniewski” oraz na skrzyżowaniu ulic Bytomskiej i Kalwaryjskiej.

Ponadto o bezpieczeństwo medyczne pielgrzymów na Wzgórzu zadbają Ratownicy Maltańscy, a Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe stacjonować będzie w swej siedzibie przy ul. K. Miarki.

PARKINGI:

przy ul. K. Miarki – samochody osobowe,
przy ul. Chopina (strona prawa, jadąc od ul. Pod Lipami) – autokary,
przy ul. Granicznej – autokary i samochody osobowe,
przy ul. K. Miarki, parking za Centrum Handlowym – autokary (Wydział Zarządzania Kryzysowego uzgodnił z HBK 5 Spółka z o.o. Projekt Piekary Spółka Komandytowa z siedzibą w Warszawie, ul. Książęca 19/3, 00-496 Warszawa – Właścicielem Centrum Handlowego zlokalizowanego w Piekarach Śląskich umożliwienie parkowania autokarów pielgrzymów na parkingu za Centrum).


Źródło: UM Piekary Śląskie

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.