Wiadomości z Piekar Śląskich

Pielgrzymka Mężczyzn do Piekar Śląskich. Garstka mężczyzn do Piekar poszła

  • Dodano: 2020-06-01 11:30

W tym roku w zupełnie innej formule, bo koronawirus uniemożliwił tradycyjny przemarsz mężczyzn i młodzieńców przed oblicze Matki Bożej Piekarskiej. Zamiast niego odbyła się modlitwa w bazylice, w której udział wzięli zaproszeni goście. Wierni mieli okazję wziąć udział w modlitwie za pośrednictwem transmisji telewizyjnej i radiowej. Garstka mężczyzn zdecydowała się jednak do Piekar przyjść lub przyjechać indywidualnie, by w ten sposób podziękować za otrzymane łaski.

Kilkoro mężczyzn zdecydowało się na przyjście do Piekar Śląskich lub na indywidualny przyjazd. Zmieniona formuła corocznej pielgrzymki to oczywiście wynik epidemii koronawirusa w Polsce i na Śląsku, w którym póki co jest najwięcej potwierdzonych przypadków zarażenia SARS-COV2 w całym kraju. Tradycyjny przemarsz zamieniony na mszę w bazylice przed obliczem Matki Boskiej Piekarskiej. Jak widać na załączonym obrazku, wiara jest silna i żaden wirus nie jest w stanie przeszkodzić wiernym w duchowym, religijnym kontakcie. Msza była oczywiście transmitowana, dzięki czemu wierni mogli przeżyć coroczną tradycję i w ten sposób podziękować za otrzymanie łaski.

Zawsze co roku chodzimy i tą tradycję trzeba podtrzymać, nie? Żeby było tak jak zawsze. Io, że przykro jest tak w tym roku a nie inaczej. No trochę ten (koronawirus) pokrzyżował plany, ale trzeba być dobrej myśli. – opowiadał Tadeusz, uczestnik modlitw do Matki Boskiej Piekarskiej. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również