Wiadomości z Piekar Śląskich

Podziel się dobrem. Piekarska Lodówka jest już czynna!

  • Dodano: 2024-01-12 11:15, aktualizacja: 2024-01-12 13:55

Piekarska lodówka działa dla potrzebujących dzień i noc! Jeśli macie nadmiar jedzenia i chcielibyście podzielić się z tymi, którzy mogą potrzebować wsparcia, macie idealną okazję! Co możecie zrobić? Po prostu przyjdźcie do Piekarskiej Lodówki Społecznej znajdującej się na parkingu za urzędem miasta Piekary Śląskie i zostawcie tam produkty, którymi chcielibyście podzielić się z innymi. To proste gesty, ale mogą mieć ogromne znaczenie dla osób, które potrzebują wsparcia.

Chcesz pomóc?

Przypominamy, że co roku od 1 listopada do 31 marca działa specjalna, całodobowa infolinia, obejmująca teren całego województwa śląskiego, gdzie pod numerem telefonu 987 można uzyskać informację o możliwości pomocy dla osób bezdomnych. Informacje na temat pomocy bezdomnym można także znaleźć na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Nie bądź obojętny

Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

KMZB- tam też możesz coś zgłosić!

Informację o osobach bezdomnych potrzebujących pomocy, można także przekazywać za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W tym celu prosimy o wybranie kategorii zgłoszenia o nazwie "Bezdomność". (Przypominamy, że strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112, 986 lub 999).

Weronika MyszkaWeronika Myszka
Źródło: KMP Piekary Śląskie / fot. Adobe Stock, KMP Piekary Śląskie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również