Wiadomości z Piekar Śląskich

Policjanci apelują. Nie zostawiaj dziecka w rozgrzanym samochodzie!

  • Dodano: 2023-06-16 06:00, aktualizacja: 2023-06-15 20:57

Nadchodzi okres letnich upałów. Niebezpieczne dla naszego zdrowia jest przebywanie w rozgrzanym samochodzie, a pozostawienie w nim dzieci oraz zwierząt prowadzi do pewnej tragedii. Dlatego nie należy pozostawiać dzieci ani zwierząt w upalne dni w samochodzie - apelują wodzisławscy policjanci.

W gorące dni, kiedy temperatura na zewnątrz wzrasta, ryzyko pozostawiania dzieci i zwierząt w zamkniętym aucie staje się niebezpieczne i potencjalnie śmiertelne. Niestety nadal zdarzają się przypadki, w których nieświadomi rodzice lub opiekunowie zostawiają swoje pociechy lub ukochane zwierzęta w samochodzie. Pozostawienie dzieci i zwierząt w zamkniętym aucie jest nieodpowiedzialne i niebezpieczne. Wzrost temperatury, brak dostępu do świeżego powietrza oraz ryzyko poważnych schorzeń zdrowotnych i zagrożenia życia sprawiają, że taka praktyka jest nie do zaakceptowania. Opiekunowie mają obowiązek zapewnić bezpieczeństwo i dobrostan swoim podopiecznym. Należy propagować świadomość na temat tych zagrożeń oraz promować odpowiedzialne podejście do opieki nad dziećmi i zwierzętami, aby uniknąć tragedii.

UWAGA!

Widząc pozostawione w pojeździe dziecko, bądź zwierzę reagujmy i natychmiast skontaktujmy się z numerem alarmowym 112. Ponadto, warto również pamiętać, że w takiej sytuacji wybicie szyby w samochodzie, by uwolnić dziecko lub zwierzę ze śmiertelnej pułapki, nie pociąga za sobą odpowiedzialności za zniszczenie mienia.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również