Wiadomości z Piekar Śląskich

Policjanci spotkali się z Seniorami. Zachęcano m.in. do noszenia odblasków!

  • Dodano: 2023-02-02 06:30, aktualizacja: 2023-02-01 21:17

Tematem przewodnim spotkania piekarskich policjantów z seniorami było szeroko pojęte bezpieczeństwo osób starszych. Mundurowi radzili m.in. Co zrobić, by nie dać się oszukać oraz zachęcali do noszenia elementów odblaskowych. Przybliżyli również założenia kampanii społecznej "Nie reagujesz-akceptujesz".

Policjanci spotkali się z Seniorami

Przedwczoraj piekarscy policjanci odwiedzili jeden z klubów seniora w Piekarach Śląskich, gdzie rozmawiali z obecnymi seniorami o szeroko rozumianym bezpieczeństwie osób starszych. Podczas spotkania mundurowi zwrócili uczestnikom uwagę na fakt, że oszuści nie mają litości i bez zawahania się, korzystając z naszej naiwności i zaufania, pozbawią nas naszych oszczędności.

Policjanci uczyli, w jaki sposób zdemaskować potencjalnych oszustów, działających m.in. metodą na "Na wnuczka"- wykorzystujących różnego rodzaju legendy, jak również podczas prezentacji sprzętu. Policjanci zwrócili również szczególną uwagę na bezpieczeństwo podczas poruszania się po drodze i przechodzenia przez oznakowane przejścia dla pieszych. Podczas wizyty przybliżyli również kampanię społeczną NIE REAGUJESZ-AKCEPTUJESZ. Seniorzy brali czynny udział w dyskusji, dzieląc się uwagami na temat bezpieczeństwa w dzielnicy i własnymi doświadczeniami.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również