Wiadomości z Piekar Śląskich

Policjanci z Piekar szczepią się przeciw COVID-19

  • Dodano: 2021-03-31 07:00, aktualizacja: 2021-03-30 21:51

Wczoraj na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego, w punkcie szczepień zorganizowanym przy szpitalu tymczasowym, pierwszą dawkę szczepionki przeciwko Covid-19 przyjęli piekarscy policjanci.

Od początku epidemii piekarscy policjanci każdego dnia realizują zadania związane z zapobieganiem i zwalczaniem Covid-19

Czuwanie nad przestrzeganiem obostrzeń, kontrola i wsparcie mieszkańców miasta przebywających na kwarantannie i w izolacji dają niestety aż nadto okazji by zaobserwować jak poważny przebieg może mieć ta choroba. Dlatego kiedy tylko pojawiła się możliwość, wielu policjantów zdeklarowało chęć poddania się szczepieniu przeciwko Covid-19. Na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach, w zorganizowanym tam punkcie szczepień, przyjęli pierwszą dawkę szczepionki.

Przyjęcie kolejnej przewidziano na czerwiec

Wyznaczone są już kolejne terminy szczepień piekarskich mundurowych. W pierwszej kolejności do szczepienia zostali wyznaczeni policjanci z tzw. pierwszej linii, gdyż to oni najwięcej przebywają w terenie i pomimo zachowywania wszelkich zaleceń sanitarnych są najbardziej zagrożeni zarażeniem się wirusem.

Policjanci z Piekar szczepią się przeciw COVID-19

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również