Wiadomości z Piekar Śląskich

Ponad 11 mln zł dla Piekar Śląskich na remonty drogowe

  • Dodano: 2023-10-05 11:45

Miasto Piekary Śląskie otrzymało 11.270.000 zł dotacji z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych z przeznaczeniem na modernizację dróg Kotuchy i Roździeńskiego.

Dofinansowanie dla piekarskich dróg

O pozyskanych środkach poinformowały podczas konferencji prasowej Dorota Tobiszowska – senator RP oraz Sława Umińska-Duraj – Prezydent Piekar Śląskich. Sama konferencja odbywała się na ul. Radzionkowskiej, która także remontowana jest, a w zasadzie budowana od podstaw, dzięki pozyskanym środkom.

Współpraca z senator Tobiszowską przynosi kolejne dobre efekty, bowiem na wszystkie projekty infrastrukturalne pozyskaliśmy jako miasto już ponad 100 mln zł, zaś na remonty i budowę dróg już ponad 50 mln zł.

– Kolejne środki finansowe trafiają do Piekar Śląskich. Nie byłoby tej dotacji, gdyby nie świetna współpraca z władzami miasta Piekary Śląskie. Dzisiaj jesteśmy na ul. Radzionkowskiej, która również jest realizowana dzięki otrzymanym przez miasto środkom. Jeśli będę miała możliwość – w kolejnej kadencji będę wspierać Was w dalszym rozwoju miasta – mówi senator Dorota Tobiszowska.

– Do tej pory ponad 100 mln zł zasiliło budżet Piekar Śląskich, teraz trafia do nas ponad 11 ml zł na remonty bardzo ważnych dróg – Kotuchy i Roździeńskiego – biegnących przez dzielnicę, która wymaga dalszej rewitalizacji. Remont tych dróg poprawi nie tylko komunikację wewnątrz miasta, ale i regionalną – stanowią one bowiem oś komunikacji pomiędzy Zagłębiem, a Bytomiem – powiedziała Sława Umińska-Duraj – Prezydent Piekar Śląskich.

Piekarskie ulice do modernizacji

Warto też przypomnieć, że powoli kończymy realizację wielkiego projektu przebudowy piekarskich ulic. Realizowane są: Jesienna, Ustronna, Stawowa, Kościelna, Chabrowa, Konwaliowa, Groszkowa, Jasna, Cicha, Darwina, a także Kawalca i Radzionkowska. Łączny koszt to blisko 27 mln zł. Są to największe inwestycje drogowe w historii naszego miasta. Wszystkie prace powinny się zakończyć w tym roku.

Trwają też prace przy budowie połączenia pieszo-rowerowego w rejonie DW-911, ul. Karola Miarki i ul. Podmiejskiej, to zadanie zostanie sfinalizowane pod koniec 2024 r. i pochłonie 15.460.440 zł.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również