Wiadomości z Piekar Śląskich

Przebudowa Młodzieżowego Domu Kultury nr 2. Sprawdź plan robót w Piekarach Śląskich

  • Dodano: 2023-03-30 07:15, aktualizacja: 2023-03-29 22:12

Trwają prace przy kompleksowej przebudowie Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 przy ul. Bytomskiej.

Całościowy koszt inwestycji to 6.280.260,12 zł z czego uzyskane dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych wyniosło 5.000.000 zł. Całość robót powinna być wykonana do końca roku. Wiemy już jak będzie wyglądała elewacja budynku po zakończeniu prac.

Przebudowa prowadzona jest w formule zaprojektuj i wybuduj. W jej ramach odbyło się już opracowanie kompletnej i kompleksowej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę. W pierwszym etapie odbywał się demontaż istniejącej infrastruktury budynku, w tym także części stropu.

Co obejmują roboty budowlane?

Ponadto prowadzone są robót budowlane obejmujące termomodernizację, modernizację, roboty remontowe, przebudowę, adaptację, wymianę i budowę instalacji oraz dostosowanie do warunków przeciwpożarowych całego budynku. Zakres robót obejmuje także instalację elektryczną i sanitarną. Zaplanowano również całościowa przebudowę wnętrza budynku i dostosowanie pomieszczeń wraz z ich układem do współczesnych potrzeb Młodzieżowego Domu Kultury. Po dokonaniu remontu wnętrz, będzie możliwe prowadzenie zająć o charakterze artystycznym, sportowym oraz językowym dla dzieci i młodzieży. Zrealizowane też będzie przywrócenia pierwotnego stanu budynku, z uwypukleniem dawnych walorów architektonicznych.

Pozyskanie środków, a następnie remont nie byłoby możliwe bez wsparcia senator Doroty Tobiszowskiej. Warto też podkreślić świetną współpracę między senator Tobiszowską, a Prezydent Piekar Śląskich Sławą Umińską-Duraj w zakresie pozyskiwanie dla miasta zewnętrznych środków.

Inwestycja jest współfinansowana ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również