Wiadomości z Piekar Śląskich

Puchar Polski Niewidomych i Słabowidzących w Nordic Walking

  • Dodano: 2020-08-03 08:00, aktualizacja: 2020-08-02 21:40

Przedwczoraj (01.08) na terenie parku w Świerklańcu odbył się Puchar Polski Niewidomych i Słabowidzących w Nordic Walking Piekary Śląskie 2020. Medale w poszczególnych kategoriach wręczyła prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj.

Głównymi organizatorami imprezy były Stowarzyszenie Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących "Cross"oraz Klub Sportowo-Turystyczny Niewidomych i Słabowidzących "KoMar" Piekary Śląskie, a koordynatorem zawodów była pani Elżbieta Koryciorz. Sędzią głównym Pucharu był pani Katarzyna Malinowska.

– Dziękuję Wam wszystkim za sportową rywalizację, szczególnie gratuluję zwycięzcom poszczególnych kategorii, ale i wszystkim uczestnikom. Mam nadzieję, że za rok znowu spotkamy się w tym miejscu i że będzie nas jeszcze więcej – powiedziała Sława Umińska-Duraj, Prezydent Piekar Śląskich.

Zawody przeprowadzone zostały na dwóch dystansach: 5 km w kategoriach B1 , B2 oraz seniorzy 65+ oraz 2,5 km – grupa rekreacyjna.    

Podstawowym celem zawodów było krzewienie sportu i kultury fizycznej wśród osób z dysfunkcją wzroku, podnoszenie kwalifikacji sportowych wśród zawodników, popieranie sportowego współzawodnictwa, propagowanie nordic walking jako dyscypliny sportu dostępnej dla osób z dysfunkcją narządu wzroku.

Po zawodach uczestnicy marszu mieli okazję zwiedzić Piekary Śląskie, które były bazą pucharowej rywalizacji. W programie nie mogło oczywiście zabraknąć wizyty na Kopcu Wyzwolenia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również