Wiadomości z Piekar Śląskich

"Razem – raźniej" – Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

  • Dodano: 2022-04-01 07:00, aktualizacja: 2022-03-31 20:48

Miejska Szkoła Podstawowa nr 5 im. Wawrzyńca Hajdy w Piekarach Śląskich zorganizowała spotkanie pod hasłem “Razem – raźniej”, na które w ramach integracji zaprosiła uczniów z zaburzeniami autyzmu z Zespołu Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

W wydarzeniu wzięła udział Sława Umińska-Duraj – Prezydent Miasta Piekary Śląskie.

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji zorganizowane zostało spotkanie uczniów szkół w celu spędzenia wspólnie czasu, integracji podopiecznych obu placówek i jednocześnie oswojenia uczestników z  tematem – dzieci z autyzmem. Z Zespołu Szkół Specjalnych pojawiła się cała klasa uczniów wysokofunkcjonujących z tym zaburzeniem.

Zaproszeni goście wzięli udział w lekcjach oraz warsztatach przygotowanych specjalnie na tą okazję przez nauczycieli Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 5. Zajęcia z chemii, niemieckiego oraz plastyki przeplatały się z praktycznym treningiem umiejętności społecznych dzieci z obu szkół. Zaproszenie dyrektor Justyny Borek przyjęła Sława Umińska-Duraj – Prezydent Piekar Śląskich, która otrzymała od dzieci broszkę i własnoręcznie zrobiony upominek oraz chętnie wzięła udział w warsztatach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również