Wiadomości z Piekar Śląskich

Remont Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 5 zakończony

  • Dodano: 2022-10-03 06:30, aktualizacja: 2022-10-02 17:00

Remont i termomodernizacja Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 5 dobiegł końca i został odebrany. Całkowity koszt prac wyniósł ponad 3,8 mln zł.

W ramach inwestycji wykonane zostały: kompleksowa termomodernizacja budynku z dociepleniem fundamentów, ścian, dachu oraz nowa elewacja. Ponadto wymienione zostało oświetlenie na LEDowe oraz powstał nowy system monitoringu zewnętrznego.

Warto przypomnieć też o początkowych problemach z inwestycją, pierwszy wykonawca wyłoniony w przetargu jeszcze w 2021 r. porzucił plac budowy, przez co inwestycja była opóźniona. Tym bardziej cieszy, że wreszcie się zakończyła, a szkoła zdecydowanie zmieniła wygląd.

Co zostało zmienione?

Wymieniona została także instalacja ogrzewania (rury, grzejniki oraz zawory). Częściowo zmieniona na nową została stolarka okienna i drzwiowa. Obiekt podlegający remontowi to dwa trzykondygnacyjne budynki wraz z łącznikiem. Działania modernizacyjne miały na celu poprawienie izolacyjności termicznej budynku i dachu co w końcowym efekcie wpłynie na zmniejszenie zużycia energii potrzebnej do jego ogrzania. Wykona też zostało ocieplenie ścian zewnętrznych budynku. W ramach remontu przeprowadzono także modernizację kuchni, w której zakres wchodziło usunięcie istniejącej kuchni węglowej oraz wymianę jej na kuchnie gazową.

Realizacja projektu przyczyni się do likwidacji „niskiej emisji” oraz kompleksowej modernizacji energetycznej budynku Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 5 w Piekarach Śląskich.

Remont jest dofinansowany środkami zewnętrznymi z Unii Europejskiej, wydatki kwalifikowane stanowią 962 377,89 zł, zaś wartość dofinansowania 85% wydatków kwalifikowanych tj. 818 021,21 zł.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 w ramach Osi priorytetowej IV. Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i gospodarka niskoemisyjna, działanie 4.3 Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej, poddziałanie 4.3.1 Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej – ZIT.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również