Wiadomości z Piekar Śląskich

Remont Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Piekarach Śląskich

  • Dodano: 2023-09-22 10:15

W ostatnim czasie została wyremontowana Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Piekarach Śląskich, która mieści się w budynku przy Miejskiej Szkole Podstawowej nr 13 na Osiedlu Powstańców.

Nowa nadzieja w Piekarach Śląskich

Nie jest to tylko zmiana wyglądu, ale także ulepszenie w zakresie komfortu i dostępności dla pacjentów. Prace trwały około miesiąca i pochłonęły 42.903 zł.

W wyniku przekształcenia placówki specjaliści będą mogli pomóc jednocześnie większej grupie potrzebujących. Nowe pomieszczenia są nowocześniejsze, większe i lepiej przystosowane do wymagań współczesnego świata. Z pewnością posłuży to poprawie jakości usług poradni.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Piekarach Śląskich informuje, że zgodnie z decyzją Śląskiego Kuratora Oświaty od 13 września 2023 r. prowadzi orzecznictwo dla dzieci i młodzieży niesłyszących, słabosłyszących, z autyzmem, w tym Zespołem Aspergera z rejonu działania poradni tj. dzieci z przedszkoli i uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Piekar Śląskich oraz dzieci mieszkających w naszym mieście, a nie uczęszczających do placówek oświatowych.

Wcześniej dzieci słabosłyszące i niesłyszące były odsyłane do odpowiedniej placówki w Katowicach, teraz pełną diagnostykę słuchu można wykonać w naszym mieście.

W celu uzyskania lub aktualizacji orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego z uwagi na zaburzenia słuchu, autyzm i Zespół Aspergera prosimy zgłaszać się do poradni mającej swoją siedzibę przy ul. M. Curie-Skłodowskiej 108 – formularz zgłoszenia również na stronie www.poradnia.piekary.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również