Wiadomości z Piekar Śląskich

Rowerowa Stolica Polski. Trwa trening w Piekarach Śląskich

  • Dodano: 2024-04-18 11:30

W Piekarach Śląskich trwają treningi przed kolejną edycją rywalizacji w ramach Rowerowej Stolicy Polski. Rozgrzewka przed czerwcowymi zmaganiami potrwa do 21 maja. Sama walka o tytuł odbywać się będzie od 1 do 30 czerwca 2024 r.

Walka o Rowerową Stolicę Polski

W 2024 r. Piekarzanie wykręcili 63 184 km i zapewnili nam 1211 punktów, co dało 24 miejsce w stawce 62 miast ubiegających się o tytuł. Liczymy, że w tym roku poprawimy wynik i będziemy jeszcze wyżej w klasyfikacji. Zasady podczas treningu różnią się tym, że kilometry przejechane na rowerze sumują się dla wybranego miasta - czytamy na stronie UM Piekary Śląskie.

Nie ma znaczenia, czy jesteście doświadczonymi kolarzami, czy dopiero zaczynacie swoją przygodę z rowerem. Czas oficjalnego treningu jest dla każdego idealną formą przygotowania do czerwcowej rywalizacji. W głównej rywalizacji natomiast obowiązuje przelicznik – przejechane kilometry są przeliczane na punkty uwzględniające liczbę mieszkańców.

Dołącz do Treningu już dziś!

Kochasz dwa kółka? Lubisz zdrową sportową rywalizację? Szukasz atrakcyjnej formy rekreacji? Od 15 marca można dołączyć do Treningu w aplikacji Aktywne Miasta. Start 21 marca! Poniżej kilka wskazówek:

  • znajdź i pobierz bezpłatną aplikację Aktywne Miasta z właściwego dla siebie sklepu.
  • z menu wybierz „Rywalizacje”, następnie w zakładce „Ogólne” – Trening Rowerowej Stolicy Polski 2024 – UWAGA: albo dla Miast, albo dla Gmin.
  • aby dołączyć do rywalizacji, z listy rozwijanej wybierz Miasto lub Gminę, dla której będziesz kręcić kilometry.
  • w kolejnym kroku wybierz grupę z listy lub zaproponuj nową grupę i razem z przyjaciółmi weźcie udział w zabawie!

Pamiętaj! Można wziąć udział albo w rywalizacji dla miast, albo dla gmin. Musisz zdecydować, dla kogo kręcisz kilometry!

Udział w ubiegłorocznej rozgrzewce wzięło ponad 18500 użytkowników, którzy wykonali 220 tysięcy treningów, pokonując w ten sposób blisko 4,2 miliona kilometrów. Sama rywalizacja to już ponad 150 samorządów, 62 tysiące rowerzystek i rowerzystów i 12 milionów pokonanych kilometrów.

Liczymy na spory udział piekarskich cyklistów, zatem trenujemy, a od 1 czerwca ostro walczymy o tytuł Rowerowej Stolicy Polski 2024.

Rowerowa Stolica Polski. Trwa trening w Piekarach Śląskich / fot. UM Piekary Śląskie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również