Wiadomości z Piekar Śląskich

Rozlicz się w Piekarach Śląskich

  • Dodano: 2020-04-16 08:15, aktualizacja: 2020-04-15 10:16

W związku z obostrzeniami dotyczącymi koronawirusa wiele osób przebywa w domach. Niektóre z nich nie rozliczyły się dotąd z Urzędem Skarbowym. Przypominamy, że spełniając ten obowiązek, można przyczynić się do rozwoju miasta. Nie trzeba być, co ważne, zameldowanym na terenie Piekar Śląskich.

Choć wielu z nas każdego dnia podejmuje działania związane z działaniami przeciw rozprzestrzenianiu się koronawirusa, musimy pamiętać, że zbliża się czas corocznego składania deklaracji PIT w urzędach skarbowych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami należy rozliczyć je w urzędzie skarbowym według miejsca zamieszkania na dzień 31 grudnia danego roku. Miejsce zamieszkania nie oznacza miejsca zameldowania, ale „centrum interesów życiowych” (osobistych i gospodarczych). Pamiętajmy, że rozliczenie się w danej gminie powoduje, że przysługuje jej należna część podatku dochodowego osoby składającej PIT. Jeżeli są Państwo mieszkańcami naszego miasta, a do tej pory rozliczali się Państwo w innym urzędzie skarbowym (np. wg miejsca zameldowania) mogą Państwo to zmienić i poprzez złożenie deklaracji podatkowej w Urzędzie Skarbowym w Piekarach Śląskich dołożyć cegiełkę do naszych wspólnych przedsięwzięć służących rozwojowi miejscowości, w tym również Państwa bezpośredniego otoczenia. Nie trzeba zmieniać miejsca zameldowania  – wystarczy, że mieszkają Państwo w Piekarach Śląskich i chcieliby, aby podatki zostały w mieście.

Co udało się nam się do tej pory zrealizować dla naszych mieszkańców, m.in. dzięki pieniądzom przekazanym przez nich w postaci podatku dochodowego?

  • Szpital Miejski wraz z jego doposażaniem, kąpielisko na terenie MOSiR, otwarcie filii Żłobka Miejskiego przy ul. Bytomskiej 87a, utworzenie Centrum Usług Społecznych,
  • budowa węzła przesiadkowego wraz ze ścieżkami rowerowymi, park przy ul. Wyspiańskiego, tereny zielone Osiedla Wieczorka, siłownia pod chmurką w Brzezinach,
  • plac zabaw przy przedszkolu nr 15, boiska sportowe przy szkołach podstawowych nr 1 i 15,
  • termomodernizacje przedszkoli nr 5, 7 i 13, termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 2,
  • łącznik drogowy ul. Podmiejskiej z Szybową w Radzionkowie, skrzyżowanie na ul. Podmiejskiej, łącznik drogowy ul. Bytomskiej z Powstańców Warszawskich, drogi i wjazdy ulic: Grzybowej, Orzeszkowej, Jagodowej, Różanej, Maciejków, Bratków, Liliowej, parking przy cmentarzu w Kozłowej Górze,
  • chodniki przy ul. Roździeńskiego i Skłodowskiej-Curie i Piotra Skargi, oświetlenie na Brynickiej , pas pieszo-rowerowy z oświetleniem przy kalwaryjskim cmentarzu pomiędzy ul. Popiełuszki i Ziętka.

Jakie mamy plany na najbliższy czas?

Wszelkie inwestycje służące naszym dzieciom, czyli termomodernizacje szkół i przedszkoli, boiska szkolne i place zabaw, rewitalizacja parku w Kozłowej Górze.

Pamiętaj!

Nie trzeba zmieniać miejsca zameldowania  – wystarczy, że mieszkają Państwo w Piekarach Śląskich i chcieliby, aby Wasze podatki zostały w naszym mieście i pomogły w realizacji planów inwestycyjnych służących naszemu miastu i Państwa najbliższej okolicy, w której Państwo mieszkają. Szczegóły na plakacie zamieszczonym poniżej:

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również