Wiadomości z Piekar Śląskich

Rozświetlenie miejskiej choinki

  • Dodano: 2021-12-13 07:00, aktualizacja: 2021-12-12 21:26

Dziś, tj. 13 grudnia po godzinie 19.00 zaprasza się na rozświetlenie miejskiej choinki na Placu Mariackim przy Bazylice NMP i Św. Bartłomieja.

Wcześniej odbędzie się msza święta, po której harcerze przekażą mieszkańcom Piekar Betlejemskie Światełko Pokoju. Uruchomieniu iluminacji na choince będzie też towarzyszył koncert kolęd w wykonaniu Kasi Piowczyk.

O godzinie 18.00 w Piekarskiej Bazylice, będzie można odebrać i zanieść do swoich domów Betlejemskie Światło Pokoju. To wyjątkowa okazja, aby się spotkać i rozgrzać swoje serca płomieniem z Betlejem. Hasło przewodnie tegorocznej edycji, to “światło nadziei” – nadziei, której wszyscy potrzebujemy w niepewnych czasach.

Uruchomienie choinki

Po przekazaniu światełka Sława Umińska-Duraj – Prezydent Piekar Śląskich oraz ks. dr Mirosław Godziek – Proboszcz Parafii im. NMP i św. Bartłomieja, zaproszą do uruchomieniem choinki. Nie zabraknie wspólnego kolędowania z Kasią Piowczyk. Rozdawane też będą świąteczne choinki.

Kierowców informuje się o utrudnieniach drogowych. W dniu wydarzenia od godziny 15.00 zablokowany zostanie wjazd na Plac Mariacki przy NMP i Św. Bartłomieja.

Organizatorami wydarzenia są: Miasto Piekary Śląskie, Bazylika Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja, Radio Piekary oraz ZHP Hufiec Piekary Śląskie.

Rozświetlenie miejskiej choinki / fot. UM Piekary Śląskie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również