Wiadomości z Piekar Śląskich

Samoobrona dla kobiet w Piekarach. Zapisz się na bezpłatne szkolenie

  • Dodano: 2023-08-01 10:15

Ministerstwo Obrony Narodowej wraz z Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji i Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje bezpłatne szkolenia z samoobrony dla dorosłych Polek. Szkolenia z doświadczonymi żołnierzami – instruktorami odbywać się będą w wybrane soboty i niedziele wiosną i latem w parkach miejskich, na plażach, w ośrodkach sportu i rekreacji na terenie całej Polski. W dniach 5-6 sierpniu szkolenie odbędzie się w Piekarach Śląskich.

Kto może wziąć udział? 

W 16 miastach wszystkie chętne pełnoletnie panie mogą wziąć udział w blisko 4-godzinnym, bezpłatnym, praktycznym treningu z technik samoobrony, prowadzonym przez wykwalifikowanych żołnierzy – instruktorów. Chętne panie mogą zapisać się pod numerem telefonu: 261 124 593 lub 505 652 299 i adresem email: rekrutacja.wcrchorzow@ron.mil.pl

Harmonogram szkolenia 

WCR w Chorzowie zorganizuje szkolenie 5-6.08.2023 r. MOSiR, ul. Olimpijska 3 w Piekarach Śląskich.

  • 9.00 – 9.45 –  weryfikacja zgłoszonych uczestniczek
  • 9:45 – 10:00 – Otwarcie wydarzenia, przywitanie gości, odczytanie listu MON
  • 10:00 – 11:30 – Szkolenie z samoobrony
  • 11:30 – 12:00 – Szkolenie z pierwszej pomocy, pogadanka nt. zdrowego żywienia
  • 12:00 – 13:30 – Szkolenie z samoobrony
  • 13:30 – 13:40 – Wydanie certyfikatów
  • 13:40 – 14:00 – Wydanie grochówki dla uczestniczek

Promocja obronności wśród kobiet

Projekt realizowany jest w każdym województwie w wybrane weekendy od 27 maja do 20 sierpnia. Żołnierze – instruktorzy nauczą podstawowych zasad codziennego bezpieczeństwa, sposobów wykrywania oraz unikania zagrożeń. Pokażą techniki walki wręcz przydatne w niebezpiecznych sytuacjach. To okazja dla wszystkich chętnych pań, aby pod okiem doświadczonych instruktorów nauczyć się podstaw umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu, zwłaszcza wynikających z zastosowanej wobec nich przemocy fizycznej. Uczestniczki będą miały także okazję zapoznać się z zasadami zdrowego stylu życia oraz odświeżyć praktyczną wiedzę nt. zasad udzielania pierwszej pomocy.

Celem projektu jest promowanie obronności oraz budowanie pewności siebie w sytuacji kryzysowej. Każda z uczestniczek szkolenia po jego ukończeniu otrzyma pamiątkowy certyfikat.


Źródło: Urząd Miasta Piekary Śląskie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również