Wiadomości z Piekar Śląskich

Śląscy policjanci w wyzwaniu charytatywnym dla młodszego aspiranta Krzysztofa Sobieraja

  • Dodano: 2024-04-10 11:30, aktualizacja: 2024-04-10 12:56

Śląscy policjanci podjęli internetowe wyzwanie, rzucone im przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Do akcji, której celem jest wsparcie ciężko rannego w służbie policjanta - Krzysztofa Sobieraja z Poddębic, włączają się mundurowi z całego kraju. Podczas challengu wykonuje się pompki, lecz idea akcji polega przede wszystkim na uzbieraniu pieniędzy na rehabilitację policjanta. Mundurowi zachęcają do wsparcia inicjatywy pomocy dla młodszego aspiranta Krzysztofa Sobieraja z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach, by pomóc mu w szybszym powrocie do zdrowia. 

Potrącił policjanta i uciekł

6 stycznia około 23.00, na jednej z głównych ulic w Poddębicach, policyjny patrol chciał zatrzymać samochód, którego kierowca jechał z nadmierną prędkością. Kierujący nie zatrzymał się i celowo, z dużą prędkością potrącił jednego z policjantów, po czym uciekł. W wyniku wypadku młodszy aspirant Krzysztof Sobieraj doznał poważnych obrażeń klatki piersiowej i głowy. Nieprzytomny policjant został przewieziony do szpitala, a zespół medyczny długo walczył o jego życie. Krzysztof żyje, lecz wymaga długiej i kosztownej rehabilitacji, którą rozpoczął 14 lutego w ośrodku rehabilitacyjnym.

Sprawca jest podejrzany o umyślne potrącenie oraz czynną napaść na funkcjonariuszy. Został zatrzymany i odpowie za usiłowanie zabójstwa policjanta.

Policjanci z całej Polski wspierają kolegę

Po tragicznym zdarzeniu policjanci w całym kraju wspierają kolegę, poprzez uczestnictwo w organizowanych dla niego akcjach. Wydarzenia sportowe, koncerty czy internetowe zbiórki pieniędzy organizowane są po to, by Krzysztof jak najszybciej wrócił do bliskich, a przede wszystkim do zdrowia i sprawności.

Wyzwanie dla Krzysztofa

Śląscy policjanci podjęli wyzwanie rzucone im przez pomorską Policję.

Udział w nim wzięli śląscy policjanci na czele z Komendantem Wojewódzkim Policji w Katowicach - inspektorem doktorem Tomaszem Michułką, naczelnikami wydziałów oraz policjantami reprezentującymi wszystkie piony śląskiej Policji.

Zasady są proste. Po otrzymaniu nominacji należy wykonać zadanie w postaci pompek, a przede wszystkim wesprzeć internetową zbiórkę pieniędzy na rehabilitację Krzysztofa Sobieraja, by przyspieszyć jego powrót do zdrowia.

Do wsparcia akcji szef śląskich policjantów nominował Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu oraz Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi. 

Policjanci zachęcają wszystkie chętne osoby do wsparcia dla młodszego aspiranta Krzysztofa Sobieraja z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach, by pomóc mu w tym trudnym dla niego czasie. Liczy się każda złotówka, a chętne osoby, które chciałyby go wesprzeć, mogą dokonać wpłaty bezpośrednio na konto specjalnej, internetowej zbiórki, zorganizowanej specjalnie dla Krzysztofa.

Krzychu, jesteśmy z Tobą! - piszą  policjanci ze Śląska.

Filmowa relacja spod Spodka

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również