Wiadomości z Piekar Śląskich

Spacer z dzieckiem i promilami

  • Dodano: 2013-09-16 10:45

Piekarscy policjanci, po anonimowym zgłoszeniu interweniowali wobec pijanej kobiety, która spacerowała z czteroletnim dzieckiem. Za spowodowanie realnego zagrożenia dla zdrowia lub życia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


W piątek około 12.00 policjanci zostali telefonicznie poinformowani przez anonimowego rozmówcę, że na ul. Bednorza, spaceruje pijana kobieta z małym dzieckiem. Na miejsce natychmiast pojechali mundurowi. Gdy funkcjonariusze podeszli do kobiety, od razu wyczuli od niej woń alkoholu. Badanie alkomatem 28 - letniej mieszkanki miasta wykazało, że miała ponad 2 promile alkoholu w organiźmie. Kobieta oświadczyła, że 4 - letnią córkę, z która spacerowała, można przekazać pod opiekę teściowej, która aktualnie przebywa u niej w domu opiekując się jej drugim, 2 - letnim dzieckiem. Po dojechaniu do miejsca zamieszkania kobiety okazało się, że teściowa pod opieką której  znajdowało się młodsze dziecko jest bardziej pijana od swojej synowej. Badanie alkomatem wykazało, że miała w organiźmie prawie 3 promile alkoholu.

Nietrzeźwe, agresywne kobiety przewieziono do Izby Wytrzeźwień. 4 letnia dziewczynka oraz 2 letni chłopczyk, trafili pod opiekę rodziny. Za spowodowanie realnego zagrożenia dla zdrowia lub życia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.