Wiadomości z Piekar Śląskich

Spółka Nieruchomości-Brzeziny informuje o swoich zasobach

  • Dodano: 2021-04-14 07:00, aktualizacja: 2021-04-13 21:27

Spółka Nieruchomości-Brzeziny oferuje kolejne mieszkania na wynajem.

Potencjalny najemca będzie mógł skorzystać ze zwolnienia z czynszu na okres roku od czasu obowiązywania umowy najmu, jeśli przeprowadzi prace remontowe w ciągu 6 miesięcy.

Lokale można oglądać w dniach 15-16 kwietnia

Osoby zainteresowane wynajmem mieszkania wymagającego remontu na koszt własny najemcy mogą skorzystać z oferty spółki Nieruchomości-Brzeziny Sp. z o.o. Zgodnie z jej postanowieniami, jeśli prace remontowe przeprowadzone zostaną w czasie 6 miesięcy od podpisania umowy, nastąpi zwolnienie z opłat czynszowych na maksymalnie 12 miesięcy. W najbliższy czwartek i piątek tj. 15 i 16 kwietnia będzie można oglądać lokale.

- Jest to nowa forma, którą postanowiliśmy zaproponować przyszłym najemcom. Staramy się jak najbardziej wyjść naprzeciw szczególnie teraz podczas pandemii koronawirusa – wyjaśnia Krzysztof Ślusarczyk, Prezes Zarządu Spółki Nieruchomości – Brzeziny Sp. z o. o. w Piekarach Śląskich.

Jeżeli zgodnie z zawartą umową, remont zostanie zakończony w ciągu 6 miesięcy, to najemca zwolniony zostanie z opłaty czynszowej na 12 miesięcy, licząc od dnia obowiązywania umowy najmu. Do tej pory przyszły najemca, jeżeli wykonał remont we wskazanym terminie tj. w przeciągu 3 miesięcy, zwolniony był z opłaty czynszowej tylko przez okres remontu.

Zgodnie z najnowszą propozycją spółki przyszły najemca ponosi koszty eksploatacji tzn. związane z: poborem energii elektrycznej, dostawą gazu, a także reguluje do Spółki określone w indywidualnym zawiadomieniu koszty, które mogą dotyczyć dostawy wody i odprowadzania ścieków, odbioru nieczystości stałych, C.O., energii elektrycznej związanej z oświetleniem części wspólnych, anteny zbiorczej czy też domofonów.

Warto także pamiętać, że warunkiem zawarcia umowy o remont lokalu na koszt własny przyszłego najemcy jest spełnienie przez wnioskodawcę wymaganego kryterium dochodowego oraz brak zobowiązania finansowego wnioskodawcy z tytułu najmu. Szczegółowe kryteria i warunki jakie należy spełnić są zawarte w Regulaminie zawierania umów o przeprowadzenie remontu, z którym należy się zapoznać przed złożeniem wniosku.

Aktualny wykaz lokali do remontu dostępny jest na stronie internetowej Spółki, tablicy ogłoszeń w siedzibie Spółki przy ul. Walentego Roździeńskiego 2A oraz poniżej – w formie pliku pdf.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również